هدف اصلی اکثر کسانی که در اینستاگرام فعالیت می‌کنند، بیشتر دیده شدن و افزایش فالوور و مخاطب می‌باشد. یکی از جاهای بسیار مناسب برای بیشتر دیده شدن و رشد فالوور، اکسپلور اینستاگرام می‌باشد که در آن افراد محتواهای مورد علاقه خود را می‌بینند و شما در آنجا می‌توانید مشتریان و مخاطبان احتمالی بسیار زیادی را جذب کنید. اما چطور می‌شود که یک پست برای ما در اکسپلور نمایش داده می‌شود و یا چکار کنیم که پست ما هم در اکسپلور نمایش داده شود؟ در این مقاله از ایران سوشال به بررسی این سوالات خواهیم پرداخت.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور یا بهتر است بگوییم اکسپلورر (explorer) یا کاوشگر اینستاگرام، بخشی از اینستاگرام است که در آن پست‌های مورد علاقه هر فرد نمایش داده می‌شود و هدف از تعبیه این بخش در اینستاگرام، سرگرم شدن بیشتر افراد و ماندگاری بیشتر آن‌ها در اینستاگرام می‌باشد.

پست های اکسپلور بر چه اساس نمایش داده می‌شود؟

اینستاگرام با استفاده از هوش مصنوعی خود پست‌ها و موضوعاتی که شما بیشتر دوست دارید را تشخیص می‌دهد و در بخش اکسپلور پست‌های مرتبط و هم موضوع با علایق شما را نشان می‌دهد تا شما بیشتر در اینستاگرام بمانید. نحوه تشخیص این علایق بر اساس زمانی است که شما بر روی پست‌های مختلف صرف می‌کنید. هر چقدر که با پستی بیشتر تعامل برقرار کنید و زمان بیشتری را روی آن پست بگذرانید، پست‌هایی با موضوعات مشابه بیشتر به شما نمایش داده می‌شود. اگر می‌خواهید پستی با موضاعات مرتبط، بیشتر به شما نمایش داده شود، روی آن پست‌ها زمان بیشتری صرف کنید و با آن قبیل پسا‌ها تعامل بیشتری مثل لایک کردن، ذخیره کردن و … برقرار کنید و ببینید که بعد از مدتی، اکسپلور شما پر از محتواهای مورد علاقه شما می‌شود.

چکار کنیم تا پست ما وارد اکسپلور شود؟

تنها راز بیشتر دیده شدن در اینستاگرام تعامل با کاربران است! هر چقدر بیشتر بتوانید با کاربران اینستاگرام تعامل برقرار کنید و تمرکز و توجه آن‌ها را بیشتر بدست بیاورید، اینستاگرام هم بیشتر به شما کمک می‌کند تا در اکسپلور دیده شوید. پس برای بیشتر دیده شدن و جذب فالوور از اکسپلور اینستاگرام، تا حد ممکن با کاربران و فالوورهای خود تعامل برقرار کنید و آن‌ها را ترغیب کنید تا انتهای ویدیو شما را تماشا کنند یا با درگیر کردن آن‌ها به وسیله عکس، زمانی که آن‌ها روی پست شما صرف می‌کنند را افزایش دهید.

چطور بفهمیم پست ما وارد اکسپلور شده است؟

برای اینکه بفهمید پست شما وارد اکسپلور شده است یا خیر، کافی است به بخش insight آن پست مراجعه کنید و در قسمت Impressions ببینید ردیفی تحت عنوان from explore وجود دارد یا خیر؟ اگر پست شما بازدیدی از اکسپلور داشته باشد، در این بخش به شما نشان می‌دهد و جلوی from explore می‌نویسد که چقدر از اکسپلور اینستاگرام بازدید داشته اید.