حتما دیده اید که هنگام انتشار عکس در اینستاگرام بخشی تحت عنوان Alt Text وجود دارد که می‌توانید برای هر عکس، یک متن بنویسید. اما آلت تکست چیست و کاربرد آن در پست اینستاگرام چیست؟ در این مقاله به کاربرد Alt Text در اینستاگرام و کمک شگفت انگیز آن به سئو پیج اینستاگرام شما و کمک به بیشتر دیده شدن در اکسپلور و هشتگ‌ها، می‌پردازیم.

Alt Text در اینستاگرام چیست؟

Alt Text یا همان متن جایگزین، متنی است که جایگزین عکس می‌شود و در صورت لود نشدن عکس، این متن به جای عکس نمایش داده می‌شود. کاربرد اصلی آلت تکست در اینستاگرام، کمک به افراد دارای مشکلات بینایی یا visual impairment است تا آن‌ها هم بتوانند پست‌هایی که در اینستاگرام منتشر می‌شوند را بهتر درک کنند. علاوه بر این، اینستاگرام از این ویژگی برای بهبود درک و فهم هوش مصنوعی‌اش نسبت به موضوع هر پست استفاده می‌کند تا بتواند راحت‌تر موضوع پست‌ها را تشخیص دهد و دسته‌بندی بهتر از پست‌ها در هشتگ‌ها ارائه دهد.

ویژگی های یک Alt Text خوب در اینستاگرام

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که، وجود کپشن تا حد زیادی می‌تواند به افراد دارای مشکلات بینایی کمک کند تا درک درستی از پست منتشر شده داشته باشند؛ پس چرا اینستاگرام بخش جدیدی را اضافه کرده است؟ پاسخ این است که یکی از وظایف بسیار مهم متن جایگزین در اینستاگرام  کمک به هوش مصنوعی اینستاگرام برای درک بهتر پست و دسته‌بندی بهینه‌تر پست‌ها است. برای همین امر، بهتر است آلت تکست ویژگی‌هایی داشته باشد که به سئو پست ما در اینستاگرام کمک کند. ویژگی‌های یک Alt Text خوب در اینستاگرام عبارت است از:

  • کوتاه و خلاصه باشد
  • دارای کلید واژه‌های اصلی پست شما باشد
  • توصیف کننده تصویر باشد
  • اگر تصویر برای شخص خاصی است، کپی رایت هم ذکر شود

نحوه قرار دادن متن جایگزین در پست

ابتدا به اینستاگرام مراجعه کرده و روی علامت + برای انتشار پست کلیک کنید و عکس موردنظر برای انتشار را انتخاب کنید و روی فلش رو به جلو کلیک کنید.

 

 

در مرحله بعد می‌توانید عکس خود را ویرایش کنید. پس از اتمام ویرایش مجدد روی فلش رو به جلو کلیک کنید.

 

 

سپس برای نوشتن متن جایگزین روی گزینه Advanced Settings کلیک کنید.

 

 

سپس به بخش Write Alt Text مراجعه کنید.

 

 

در کادر نمایش داده شده می‌توانید متن جایگزین خود را بنویسید. پس از اتمام نوشتن بر روی علامت تیک کلیک کنید. حالا متن جایگزین شما برای تصویر قرار داده شده است و شما می‌توانید پست خود را همانند روال انتشار پست‌های دیگر، منتشر کنید.

 

 

نحوه ویرایش Alt Text

پس از انتشار پست هم می‌توانید برای عکس خود متن جایگزین قرار دهید یا آن را ویرایش کنید. برای این کار روی سه نقطه بالای پست کلیک کنید.

 

 

سپس بر روی گزینه Edit کلیک کنید.

 

با کلیک کردن بر روی گزینه Edit Alt Text، می‌توانید متن جایگزین را ویرایش / اضافه کنید.

 

 

جمع بندی

متن جایگزین یا Alt Text برای افراد دارای مشکلات بینایی در اینستاگرام قرار داده شده است تا آن‌ها هم بتوانند محتوای پست‌ها را متوجه شوند. اما کاربرد دیگر آلت تکست، سئو کردن پست و کمک کردن به هوش مصنوعی اینستاگرام در جهت فهم بهتر موضوع پست می‌باشد.