هشتگ چیست؟

هشتگ کلمه یا عبارتی است که در کنار علامت مربع یا Proud Sign (#) می‌‌آید.

کاربرد هشتگ چیست؟

کاربرد هشتگ دسته بندی منظم‌تر مطالب می‌باشد تا با استفاده از هشتگ‎‌ها، موضوع‌هر پست در اینستاگرام مشخص‌تر شود و کاربرانی که دنبال یک موضوع خاص هستند، بتوانند با استفاده از هشتگ‌ها راحت‌تر به موضوع مدنظرشان دست پیدا کنند.

چگونه هشتگ بنویسیم؟

برای نوشتن هشتگ نیاز به کار خاصی نیست! فقط کافی است تا ابتدا علامت مربع (#) را تایپ کنید و سپس کلمه مدنظر خود را بنویسید. به طور مثال: #اینستاگرام

اما اگر بخواهید یک عبارت را به شکل هشتگ دربیاورید باید بین کلمات از زیر خط یا Underline (_) استفاده کنید. مثلا: #ایران_سوشال

کاربرد هشتگ در اینستاگرام

کاربرد هشتگ در اینستاگرام، کمک به هوش مصنوعی اینستاگرام برای دسته بندی بهتر مطالب و پست‌هایی که منتشر می‌شوند است. وقتی که شما در پست خود هشتگ اضافه می‌کنید، به طور مستقیم موضوع پست خود را به الگوریتم اینستاگرام می‌فهمانیم و باعث می‌شود تا بتوانیم از هشتگ‌ها برای پست خود ورودی جذب کنیم تا افراد و بازدیدکنندگان بیشتری پست ما را ببینند.

تاپ هشتگ اینستاگرام

اگر پستی که شما در اینستاگرام منتشر می‌کنید، تعامل خوبی از سمت کاربران بگیرد، پست شما در قسمت پست‌های برتر آن هشتگ قرار می‌گیرد و می‌توانید بازدید بیشتری بگیرید.

محدودیت استفاده از هشتگ در اینستاگرام

شما مجاز هستید تا برای هر پست اینستاگرام، تا سقف 30 عدد هشتگ در قسمت کپشن پست خود قرار دهید. هر چقدر هشتگ‌هایی که برای پست خود قرار می‌دهید ارتباط بیشتری با محتوای شما داشته باشد، احتمال بازدید بالای آن پست، بیشتر می‌شود.

آیا هشتگ در بایو اینستاگرام تاثیری دارد؟

حتما شما هم پیج‌هایی را دیده‌اید که در قسمت بایوگرافی پیجشان هشتگ قرار داده اند. اما این کار تاثیری در بیشتر دیده شدن پیج دارد؟ پاسخ این است که وجود هشتگ در بایوگرافی پیج اینستاگرام هیچگونه تاثیر مثبتی بر جذب فالوور و دیده شدن بیشتر در هشتگ‌ها ندارد و صرفا پیج‌هایی که هشتگ اختصاصی دارند یا درحال برگزاری یک کمپین خاص هستند، از هشتگ در بایوگرافی استفاده می‌کنند.

آیا هشتگ در کامنت تاثیر دارد؟

بله، وجود هشتگ در کامنت تاثیر دارد و باعث می‌شود پست شما در آن هشتگ نمایش داده شود. اما قدرت و تاثیر هشتگ در کامنت به مراتب کمتر از قرار دادن هشتگ در کپشن پست می‌باشد.