شاید ما هم دوست داشته باشید که وقتی شخصی در اینستاگرام برای شما پیام می‌فرستد، شما بتوانید پیام آن شخص را بدون اینکه بفهمد بخوانید. دو روش برای انجام این کار وجود دارد؛ راه اول استفاده از برنامه‌های جانبی و نسخه‌های غیر رسمی اینستاگرام است که قابلیتی تحت عنوان حالت روح دارند که برای حفظ امنیت حساب اینستاگرامتان اصلا استفاده از این روش را توصیه نمی‌کنیم. راه دوم استفاده از یکی از قابلیت‌های اینستاگرام است که بسیار آسان و کاربردی است که در ادامه در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

ترفند خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین خوردن

در این روش ما از یکی از قابلیت‌های خود اینستاگرام به اسم محدود کردن یا restrict استفاده می‌کنیم. این قابلیت برای زمانی است که می‌خواهید دسترسی شخصی را به پروفایل اینستاگرامتان محدود کنید، اما در عین حال نمی‌خواهید آن فرد را بلاک کنید. با فعالسازی این قابلیت شخص هنوز جزو فالوورهای شما خواهد بود و توانایی دیدن پست و استوری‌های شما را خواهد داشت اما اگر شخصی که محدود کردید، برای شما کامنت بگذارد، فقط شما و آن شخص می‌توانید آن کامنت را ببینید و کامنت‌های آن شخص از دید بقیه افراد پنهان خواهد ماند. همچنین اگر شخصی که restrict کردید برای شما دایرکت بفرستد، دایرکت آن شخص به قسمت درخواست‌ها یا requests منتقل خواهد شد و شما می‌توانید پیام آن شخص را بدون سین خوردن مشاهده کنید.

 

 

آموزش خواندن دایرکت بدون سین شدن

برای خواندن دایرکت بدون سین شدن ابتدا نیاز است فردی که می‌خواهید پیامش را بخوانید را restrict کنید. برای این کار به پروفایل شخص مراجعه کنید، روی سه نقطه بزنید و گزینه restrict را انتخاب کنید.

 

 

حالا به دایرکت‌ها مراجعه کرده و روی گزینه requests کلیک کنید.

 

 

در اینجا درخواست‌های افراد برای پیام دادن به شما را مشاهده می‌کنید که پیام افرادی که محدود کردید هم اینجا نمایش داده می‌شود. کافیست روی پیام آن شخص کلیک کنید و پیامش را بدون اینکه متوجه شود یا سین بخورد ببینید.

 

 

سپس روی درخواست مورد نظر کلیک کنید.

 

 

حالا می‌توانید پیامی که شخص برای شما فرستاده است را بدون اینکه بفهمد بخوانید.

 

جمع بندی

در این آموزش با استفاده از یکی از قابلیت‌های اینستاگرام به نام restrict یا محدود کردن، روشی را معرفی کردیم تا بتوانید دایرکت بقیه افراد را بدون اینکه بفهمند و سین بخورد بخوانید. دقت داشته باشید که با استفاده از این روش حتی پیام‌های صوتی و عکس هم می‌توانید ببینید بدون این که آن فرد متوجه شود. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان از اپلیکیشن‌ها و نسخه‌های غیررسمی اینستاگرام که قابلیت‌هایی مانند حالت روح و … ارائه می‌دهند استفاده نکنید؛ زیرا امنیت حساب کاربری شما به خطر می‌آفتد و حتی امکان دارد پیج شما از سوی اینستاگرام بسته یا به اصطلاح دیسیبل (disable) شود.