سئو اینستاگرام (Instagram SEO) چیست؟

اینستاگرام بخشی تحت عنوان جست و جو (search) دارد که بخش اعظمی از کاربران در آن قسمت، کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارهای مختلف و نیازهایشان را در آن قسمت جست و جو می‌کنند. حالا اگر هنگام سرچ آن کلمات کلیدی، پیج شما در نتایج جست و جو نشان داده شود، می‌توانید کلی کاربر هدفمند جذب کنید. به طور کلی هدف ما این است که پیجمان رو بهینه سازی کنیم تا بتوانیم به طور خودکار فالوور جذب کنیم و هنگام جست و جوی کاربر پیج ما در نتایج جست و جو نمایش داده شود تا بتوانیم مخاطب هدفمند که به دنبال محصولات یا خدمات است را جذب کنیم.

روش های بهینه سازی پیج اینستاگرام

۱. بهینه سازی نام

اگر بخواهید که پیج اینستاگرام شما در نتایج جست و جوی کلمات کلیدی ظاهر بشود، باید کلمات کلیدی پر جست و جو در کسب و کارتان را در قسمت نام پیج قرار دهید.

به طور مثال:  امیر محمد نادری | آموزش دیجیتال مارکتینگ     یا    مزون رز | مانتو | شال | روسری

اگر با محدودیت کارکتر مواجه شدید و اینستاگرام اجازه نداد که هم نام اصلی خودتان و هم کلمات کلیدی را بنویسید، می‌توانید صرفا کلمات کلیدی رو در عنوان پیج بنویسید و توضیحات کسب و کارتان رو به طور مفصل در بایو پیج ذکر کنید.

 

 

۲. بهینه سازی آیدی

 

بهینه سازی آیدی پیج اینستاگرام

 

سعی کنید در نام کاربری (username) پیج اینستاگرامتان از کلمات کلیدی مرتبط با حوزه فعالیتتان هم استفاده کنید تا اگر کاربری به شکل انگلیسی جست و جو کرد، پیج شما نمایش داده شود.

۳. استفاده از متن جایگزین تصاویر (ALT Text)

متن جایگزین یا Alt Text متنی است که برای نابینایان است تا توسط سیستم صوتی خوانده شود و همچنین به الگوریتم اینستاگرام کمک می‌کند تا موصوع پست را بفهمد. برای این کار ابتدا هنگام انتشار عکس روی گزینه Advanced Settings کلیک کنید.

 

instagram Alt text

 

سپس روی گزینه Write Alt Text کلیک کنید و متن جایگزین برای عکس خود بنویسید.

 

بهینه سازی پیج اینستاگرام

 

استفاده از متن جایگزین (Alt Text) برای عکس‌ها در اینستاگرام، باعث بهتر فهمیدن موضوع پست توسط الگوریتم اینستاگرام می‌شود که در آپدیت الگوریتم جدید اینستاگرام بسیار اهمیت پیدا کرده. سعی کنید در متن Alt از کلمات کلیدی استفاده کنید.

۴. بهینه سازی برچسب جغرافیایی

استفاده از لوکوشین در پست اینستاگرام کمک بسیاری به جذب فالوور محلی به شما می‌کند. فالوور محلی، فالوورهایی هستند که توسط آن برچسب جغرافیایی با پیج شما آشنا شدند و احتمالا محل سکونتشون همان جایی هست که شما تگ کردید و این روش برای پیج‌هایی که خدمات محلی ارائه می‌دهند مانند: آرایشگاه‌ها و … می‌تواند بسیار مفید باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.