خیلی از افراد عکس‌های خصوصی و محرمانه‌شان را در پیج اینستاگرام شخصی خود منتشر می‌کند و طبعا دوست ندارند غیر از یک‌سری افراد خاص، کسی دیگری محتوای صفحه آن‌ها را ببیند. خوشبختانه اینستاگرام برای این جور مواقع قابلیتی را قرار داده است تا افراد بتوانندپیج اینستاگرام خود را خصوصی یا پرایوت یا به اصطلاح عام قفل کنند، تا فقط افرادی که صاحب پیج اجازه می‌دهد، بتوانند پست و استوری‌های آن حساب کاربری را مشاهده کنند.

اکانت پرایوت (Private) یا خصوصی چیست؟

حتما شما هم در اینستاگرام با اکانت‌هایی مواجه شده‌اید که برای دیدن پست و استوری‌های آن حساب نیاز باشد تا شما ابتدا به صاحب پیج درخواست فالو کردن دهید، و اگر صاحب پیج پذیرفت آن وقت شما می‌توانید پست و استوری‌های آن حساب کاربری را مشاهده کنید. به این عمل به اصطلاح پرایوت (Private) کردن پیج اینستاگرام می‌گویند که معانی دیگری نظیر قفل کردن پیج، خصوصی کردن پیج و … نیز دارد.

یک نمونه پیج اینستاگرام خصوصی

پیج زیر که در تصویر مشاهده می‌کنید، یک پیج خصوصی می‌باشد که به عنوان نمونه ایجاد کردیم. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، به طور عادی شما نمی‌توانید پست و استوری‌های این صفحه را ببینید و یک علامت قفل بر روی قسمت پست‌های آن وجود دارد که به معنی این است برای مشاهده محتوای این صفحه ابتدا باید درخواست یا Request ارسال کنید و اگر صاحب پیج پذیرفت، شما جزو فالوورهای صفحه می‌شوید و می‌توانید محتوای پیج را مشاهده کنید.

 

 

آموزش خصوصی کردن پیج اینستاگرام

قبل از هر اقدامی باید بدانید که خصوصی کردن صفحه اینستاگرام توسط اپلیکیشن اینستاگرام (ios & android) انجام می‌شود و توسط وب سایت (کامپیوتر) نمی‌توانید این کار رو انجام دهید. همچنین نمی‌توانید اکانت حرفه‌ای اینستاگرام (بیزنس و کریتور) را خصوصی کنید.

برای خصوصی کردن حساب اینستاگرام گام به گام مراحل زیر را طی کنید.

۱- ابتدا به تنظیمات اینستاگرام مراجعه کنید.

 

 

۲- پس از وارد شدن به تنظیمات، به بخش Privacy یا حریم خصوصی مراجعه کنید.

 

 

۳- پس از وارد شدن به بخش حریم خصوصی، در بخش اول یعنی Account Privacy، گزینه Private Account را فعال کنید.

 

 

۴- الان حساب کاربری شما به حالت خصوصی درآمده است و از این به بعد هرکس بخواهد صفحه شما را فالو کند ابتدا یک درخواست مانند تصویر زیر برای شما ارسال می‌شود که می‌توانید آن را قبول یا رد کنید.

 

 

آیا شکستن قفل پیج پرایوت وجود دارد؟

خلاصه خدمتتان بگویم که “تنها” راه دیدن پست و استوری‌های یک پیج پرایوت فالو کردن آن و پذیرفتن درخواست فالو توسط صاحب اکانت می‌باشد.

وب سایت‌ها و برنامه‌‌های بسیار زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند با استفاده از سرویس‌هایشان می‌توانند محتوای یک پیج پرایوت را به شما نشان دهند. تیم ایران سوشال پس از تست و آزمایش همه‌ی این سرویس‌ها نهایتا به این نتیجه رسیده است که هدف این سرویس‌ها فقط سو استفاده از عدم آگاهی افراد می‌باشد و به هیچ عنوان واقعی نمی‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.