ایران سوشال: به جامع ترین آموزش اینستاگرام به زبان فارسی خوش آمدید. در این مقاله تمامی امکانات و قابلیت های این شبکه اجتماعی به صورت گام به گام آموزش داده شده است.

به گزارش آموزشگاه اینستاگرام ایران سوشال؛ شبکه اجتماعی اینستاگرام با بیش از 2 میلیارد کاربر در جهان هم اکنون در جمع محبوب ترین شبکه های اجتماعی دنیا قرار دارد. اینستاگرام در ایران نیز حدود 24 میلیون کاربر دارد. پس می توان گفت بیش از یک چهارم جمعیت کشورمان روی تلفن هوشمند خود از این برنامه استفاده می کنند.

اینستاگرام با توجه به تاثیر گذاری زیادش در جامعه ایران پتانسیل بسیار زیادی برای افزایش درامد کسب و کار ها دارد. کسب و کارهای مختلف با ساخت یک صفحه در این شبکه اجتماعی به راحتی می توانند خدمات و محصولاتشان را معرفی کنند و از این طریق مشتریان بیشتری بدست آورده و در آمد خود را افزایش دهند.

اما برای بهره مندی از مزایای حضور و تبلیغات هدفمند در اینستاگرام ابتدا باید این شبکه اجتماعی را به خوبی شناخت و نجوه استفاده از امکانات آن را فرا گرفت. در این راستا آموزش اینستاگرام به شکل جامع و صفر تا صد به زبان فارسی تهیه شده است که در ادامه می توانید از آن استفاده کنید:

بخش اول: استفاده از اینستاگرام

1. ثبت نام و شروع کار با اینستاگرام

شروع کار با اینستاگرام

1-1. ایجاد حساب کاربری اینستاگرام

اولین مبحث در آموزش اینستاگرام ثبت نام در این شبکه اجتماعی است. جهت ساخت حساب اینستاگرام از برنامه:

۱. برنامه اینستاگرام را از اپ استور (iOS) و یا از گوگل پلی (Android) دانلود کنید.

۲. وقتی برنامه نصب شد، روی آن زده و بازش کنید.

۳. روی Phone number یا Sign Up With Email سپس آدرس ایمیل یا شماره تلفن (که نیاز به کد تایید دارد) را وارد کرده و Next را بزنید. شما همچنین می‌توانید روی Log in with Facebook زده تا با حساب فیسبوک خود وارد شوید.

sign up

آموزش اینستاگرام: از طریق ایمیل یا شماره تلفن همراه یک حساب جدید بسازید.

اگر با ایمیل یا شماره تلفن ثبت نام کردید، نام کاربری و کلمه عبور ساخته، مشخصات پروفایل را پر کرده و روی Done بزنید.

اگر با فیسبوک ثبت نام کنید، در صورتی که داخل حساب نبوده از شما می‌خواهد که با حساب قیسبوک خود وارد شوید.

برای ساخت حساب اینستاگرام از کامپیوتر:

به instagram.com بروید.

آدرس ایمیل خود را وارد کنید، نام کاربری و کلمه عبور را ساخته و یا رویwith Facebook Log in کلیک کنید تا با حساب فیسبوک خود وارد شوید.

اگر با ایمیل ثبت نام کردید، روی Sign up کلیک کنید. اگر با فیسبوک ثبت نام کردید، در صورتی که داخل حساب نبوده از شما می‌خواهد که با حساب قیسبوک خود وارد شوید.

اگر با ایمیل حساب خود را ساخته‌اید از درست وارد کردن آدرس ایمیل خود مطمئن شوید و ایمیلی را انتخاب کنید که تنها شما به آن دسترسی دارید. اگر از حساب خود خارج شوید و کلمه عبور خود را فراموش کنید، برای بازیابی حساب اینستاگرام خود باید بتوانید به ایمیلتان دسترسی داشته باشید.

ساخت اکانت اینستاگرام از طریق وب

آموزش اینستاگرام: از طریق یک مرورگر وب بر روی کامپیوتر حساب اینستاگرام بسازید.

یکی از بخش های کاربردی آموزش اینستاگرام به روزرسانی اطلاعات پروفایل (پیج) شماست. برای بروز رسانی اطلاعات پروفایل شامل نام کاربری و آدرس ایمیل مربوط به حساب خود:

1. به پروفایلتان بروید.

2. روی Edit Profile  یا Edit your Profile بزنید

آموزش اینستاگرام: بروز کردن ایمیل و نام کاربری در اینستاگرام

آموزش اینستاگرام: نام کاربری و آدرس ایمیل خود را به روز رسانی کنید.

3. اطلاعات خود را تایپ کرده و روی Done یا Save  در بالا سمت راست بزنید.

شما همچنین می‌توانید اطلاعات پروفایل خود را از روی وب بروز رسانی کنید.

اگر نام کاربری توسط حسابی استفاده شده باشد و غیر فعال باشد شما می‌توانید نوعی قابل دسترسی از آن نام کاربری را برای استفاده در اینستاگرام انتخاب کنید. شما می‌توانید  نقطه (.)، زیر خط ( _ )، اعداد (1234) و … را اضافه کنید تا به شما در پیدا کردن یک نام کاربری‌ که در حال استفاده شدن نیست کمک کند.

جهت تغییر نام کاربری خود میتوانید پروفایل خود را ویرایش کنید.

اینستاگرام مردم را تشویق می‌کند که پس از ساختن حساب اینستاگرام وارد حساب خود شوند و از آن استفاده کنند. جهت فعال نگاه داشتن حساب خود وارد حسابتان شوید و عکسی به اشتراک گذاشته، عکس سایرین را Like کرده و نظرتان را برایشان بنویسید.

حساب‌ها ممکن است به دلیل غیر فعال بودن برای مدت طولانی به طور دائم پاک شوند.

شرکت ها و برندهای بسیاری با مشکل پیج های فیک با نام آنها مواجه هستند و از ما خواستند که در این خصوص در این آموزش اینستاگرام راهکاری ارائه دهیم. این افراد باید بدانند که نقض قوانین علائم تجاری ممکن است شامل استفاده از نام یک شرکت یا تجارت، لوگو یا سایر موارد محفوظ به علائم تجاری به شکلی که موجب گمراهی و سردرگمی دیگران در رابطه با برند یا تجارات وابسته به آن شود.

چه چیزی نقض قوانین محسوب نمی‌شود؟

استفاده از علامت تجاری دیگری به نحوی که ربطی به محصول یا خدماتی که علامت تجاری به آن اختصاص یافته است نداشته باشد، نقص سیاست علامت تجاری اینستاگرام نیست. توجه داشته باشید که نام‌های کاربری اینستاگرام براساس کسی که اول آمده تحویل داده می‌شوند و امکان رزرو کردن وجود ندارد.

چگونه نقض علامت تجاری را گزارش دهم؟

در مورد اشکال دیگر نقض علامت تجاری بیشتر بیاموزید و یا نام کاربری که علامت تجاری شما را نقض می‌کند را گزارش کنید.

به احتمال زیاد شخص دیگری به اشتباه ایمیل شما را در زمان ساخت حساب اینستاگرام وارد کرده است. برای حذف ایمیل خود از حسابتان:

اگر حساب اینستاگرام دارید از آن خارج شوید. قبل از خارج شدن مطمئن شوید که دسترسی به ایمیل کنونی که حسابتان با آن در ارتباط است را دارید. چگونگی به روز رسانی آدرس ایمیل خود را بیاموزید. اگر حساب اینستاگرام ندارید، مرحله دوم را رد کنید. بر روی let us know که در پایین ایمیل Welcome to Instagram است کلیک کنید که ما متوجه شویم که شما نبوده‌اید.

حال باید بتوانید  از این آدرس ایمیل برای ساخت حساب اینستاگرام یا اضافه کردن آن به حساب موجود استفاده کنید.

اگر همچنان با مساله ای در رابطه با ایمیل یا شماره تلفن خود مواجه‌اید ما را مطلع کنید.

اگر شما با آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود ثبت نام کرده‌اید ولی رمز عبور خور را به یاد نمی‌آورید، می‌توانید رمز عبور خود را تجدید کرده و به حساب خود وارد شوید.

اگر آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را صحیح وارد کردید و با پیغامی به این مضمون که حسابی با آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما وجود دارد مواجه شدید، به اینستاگرام اطلاع دهید.

به خاطر داشته باشید که هر آدرس ایمیل تنها می‌تواند با یک حساب اینستاگرام در ارتباط باشد.

1-2. مروری بر برنامه اینستاگرام

نحوه ورود و ثبت نام در اینستاگرام پایه ای ترین بخش آموزش اینستاگرام ما است. در واقع صفحه ورود به شما اجازه ساخت حساب جدید یا وارد شدن به حساب موجود را می‌دهد. شما همچنین می‌توانید کلمه عبور‌تان را با زدن بر روی Log In و سپس Forgot بازیابی کنید.

به خاطر داشته باشید که زمان ورود به حساب موجود باید از نام کاربری و کلمه عبور حساب استفاده کنید.

instagram login page

آموزش اینستاگرام: صفحه ورود به حساب کاربری / ثبت نام

پروفایل بیوگرافی شما و پست‌های اینستاگرامتان را نشان می‌دهد. همچنین در آنجا می‌توانید اطلاعات پروفایلتان را ویرایش کرده و محیط حسابتان را تنظیم کنید.

با زدن بر روی پروفایل به این بخش بروید. بیشتر در رابطه با پروفایل بیاموزید.

شما می‌توانید با رفتن به instagram.com و ورود با نام کاربری و رمز عبور اینستاگرام به حساب خود در وب دسترسی پیدا کنید. بیشتر در مورد پروفایل وب بیاموزید.

اصلی ترین گزینه در آموزش اینستاگرام کلید بعلاوه است. این کلید به شما اجازه گرفتن عکس و ویدیو درون اینستاگرام را می‌دهد که می‌توانید آن‌ها را در Feed به اشتراک بگذارید.

گرفتن عکس در اینستاگرام

در  Search & Explore  شما می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهایی که ممکن است دوست داشته باشید ولی مربوط به حساب هایی هستند که آن‌ها را هنوز Follow نکرده‌اید بیابید. شما همچنین می‌توانید عناوین سرپرستی را که ما فکر می‌کنیم جامعه اینستاگرام دوست خواهد داشت ببینید.

بیشتر در مورد Search & Explore بیاموزید.

search

آموزش اینستاگرام: جستجو

خانه (Home) به شما مجموعه‌ای از عکس های پست شده توسط شما و دوستانتان را نشان می‌دهد. می‌توانید عکس‌های آن را لایک کرده و زیرش نظر دهید.

 قسمت فعالیت ها، لایک ها و کامنت ها بر روی پست های شما را نمایش می دهد، همچنین به شما اجازه می دهد عکس ها و ویدئوهای لایک شده توسط دوستانتان را مشاهده کنید.

activity on instagram

آموزش اینستاگرام: فعالیت ها

1-3. اتصال لیست مخاطبان و پیدا کردن اشخاص برای فالو کردن

حالا به جذاب ترین بخش آموزش اینستاگرام یعنی گسترش ارتباطات رسیدیم. شما می‌توانید برای پیدا کردن دوستان یا آشنایانتان در اینستاگرام در بین دوستان فیسبوک خود و لیست مخاطبان خود بگردید:

به پروفایل خود رفته و بر روی علامت Option (iPhone) یا (Andriod) بزنید.

find people on instagram

آموزش اینستاگرام: پیدا کردن دوستان و آشنایان برای فالو کردن!

زیر Follow People بر روی Facebook Friends or Contacts بزنید تا دوستانتان را از فیسبوک یا لیست مخاطبان تلفن تان بیابید.

follow people

پیدا کردن افرادی که در دفتر تلفن موبایل و یا در فیسبوک شما هستند.

سپس بر روی Follow  که روبروی فردی که می‌خواهید دنبال کنید است بزنید.

همچنین در زیر صفحه می‌توانید بر روی جستجو بزنید تا کسانی را که می‌خواهید دنبال کنید بیابید.

زمانی که توسط لیست مخاطبان تلفن یا تبلت خود به اینستاگرام متصل می‌شوید می‌توانید لیستی از مخاطبانتان را که در اینستاگرام هستند مشاهده کنید. از آنجا می‌توانید مخاطبی را که می‌خواهید دنبال کنید را انتخاب کنید.

زمانی که لیست مخاطبانتان متصل شد به طور پیاپی به روز شده و با امنیت بر روی سرور‌های ما ذخیره می‌شوند. هر زمان که بخواهید می‌توانید اتصال مخاطبان را از اینستاگرام قطع کرده یا هر کدام را بخواهید حذف کنید. به خاطر داشته باشید که برای پاک کردن مخاطبان ابتدا باید اتصال لیست مخاطبان را قطع کنید.

conect contact on instagram

آموزش اینستاگرام: به لیست مخاطبان خود متصل شوید و آن ها را در اینستاگرام بیابید.

این بخش مورد علاقه من در آموزش اینستاگرام است. بخشی که یاد میگیریم چطور افراد جذاب در اینستاگرام را پیدا و با آنها ارتباط برقرار کنیم.

شما در Search  می‌توانید کسانی را که می‌خواهید دنبال کنید بیابید. بر روی علامت ذره بین در پایین صفحه بزنید تا به صفحه جستجو بروید.

صفحه را به پایین ببرید تا پست‌ها و ویدیوهایی را که ممکن است از حساب هایی که آن‌ها را دنبال نکرده‌اید، ببینید.

بر روی نوار جستجو در بالای صفحه بزنید تا اشخاص، هشتگ ها، مکان‌ها و وقایعی را که دوست دارید جستجو کنید.

search on instagram

آموزش اینستاگرام: در قسمت search می توانید دوستان و یا صفحه های مورد علاقه خود را بیابید.

برای قطع اتصال مخاطبان در iOS :

به پروفایل  خود رفته بر روی علامت تنظیمات      کلیک کنید.

disconnect contact

تنظیمات قطع اتصال مخاطبین

در قسمت privacy and security بر روی گزینه contacts syncing  کلیک کنید.

در کنار Connect Contact   بر روی علامت       بزنید.

disconnect contact

آموزش اینستاگرام: قطع کردن ارتباط مخاطبین تلفن همراه با اینستاگرام

اگر همگام سازی مخاطبان را قطع کنید اطلاعات مخاطبان که قبلا همگام شده بود به طور اتوماتیک از سرور‌های ما حذف می‌شود.

در ادامه آموزش اینستاگرام به بخش های جالب تری خواهیم رسید. با ما همراه باشید

شما می‌توانید در نوار بالای قسمت Search & Explore برای یافتن اشخاص و هشتگ‌ها جست و جو کنید. برای جستجو در اینستاگرام بر روی علامت Search  زده سپس تعیین کنید که می‌خواهید برای اشخاص یا هشتگ‌ها جستجو کنید.

شما می‌توانید اشخاص را از طریق اسم یا نام کاربریشان جستجو کنید. نتایج جستجو که برایتان نشان داده می‌شود بر اساس فاکتور‌های مختلفی شامل اشخاصی که دنبال می‌کنید، کسانی که با آن‌ها در ارتباط هستید و عکس‌ها و ویدیوهایی که در اینستاگرام لایک می‌کنید است.

instagram

از قسمت جستجو می توانید هشتگ ها و یا افراد خاص خود را پیدا کنید.

1-4. مدیریت فالوورها

این بخش آموزش اینستاگرام بسیار ساده است. اگر حساب شما روی خصوصی تنظیم شده باشد هر کسی که بخواهد عکس‌ها یا ویدیوهایی شما را ببیند باید برای شما تقاضای فالو کردن بفرستد. تقاضاهای فالو کردن در قسمت Activity نشان داده می‌شوند. برای قبول یا رد کردن یک درخواست بر روی Confirm  یا Delete بزنید.

اگر شما به اشتباه درخواست فالو کردن را رد کردید می‌توانید از شخص مورد نظر بخواهید که دوباره درخواست دهد.

قبول یا رد کردن درخواست های فالو

آموزش اینستاگرام: درخواست های فالو را از این قسمت رد یا تایید کنید.

برای آنفالو کردن یک شخص:

به پروفایل شخصی که میخواهید آن را آنفالو کنید بروید

بر روی علامت آدمک زده و سپس Unfollow  را بزنید

زمانی که یک شخص را آنفالو کردید، بر روی پروفایلشان به جای follow ،message نشان داده می‌شود. به اشخاص زمانی که آن‌ها را Unfollow می‌کنید اطلاع داده نمی‌شود.

از این قسمت افراد را آنفالو کنید.

به پروفایل شخص مورد نظر بروید و بر روی آنفالو بزنید تا از لیست دوستانتان حذف شود

نکته: تنها راهی که یک شخص را از دنبال‌کننده هایتان (following) پاک کنید بلاک کردنشان است. زمانی که یک شخص را بلاک می‌کنید، ‌شخص بلاک شده نمی‌تواند عکس‌ها/ ویدیوهای شما را ببیند و حساب شما را در اینستاگرام جستجو کند. به شخص بلاک شده در زمان بلاک شدن اطلاع داده نمی‌شود.

به طور پیش‌فرض هر کسی می‌تواند عکس‌ها و ویدیوهایتان را در اینستاگرام ببیند. در این بخش آموزش به شما یاد می دهیم چگونه می‌توانید پست‌هایتان را خصوصی کنید تا تنها اشخاصی که تایید شده‌اند بتوانند آن‌ها را ببینند. اگر پست‌های شما روی خصوصی تنظیم شده باشند تنها دنبال‌کننده‌های تایید شده می‌توانند آن‌ها را در صفحه‌های هشتگ یا مکان ببینند.

برای خصوصی کردن پست‌هایتان از طریق برنامه اینستاگرام در iOS :

با زدن بر روی علامت مربوطه به پروفایل خود بروید

بر روی علامت تنظیمات در بالا سمت راست بزنید

بر روی Account Privacy بزنید سپس Private Account  را روی On (روشن) قرار دهید

آموزش اینستاگرام؛ تبدیل اکانت عمومی به خصوصی

آموزش اینستاگرام: از این قسمت می توانید اکانت خود را از حالت عمومی به خصوصی تبدیل کنید.

مواردی که باید در مورد پست‌های خصوصی به خاطر داشته باشید:

پست‌ های خصوصی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اید ممکن است بسته به تنظیمات حریم شخصی در آن شبکه‌ها برای عموم نمایان باشند. به عنوان مثال، پستی که شما در توییتر به اشتراک گذاشته‌اید و در اینستاگرام بر روی خصوصی قرار داده شده است، ممکن است برای کسانی که می‌توانند پست‌ های توییتر شما را ببینند قابل دیدن باشد.

زمانی که پست‌های خود را خصوصی می‌کنید، دیگران باید برای دیدن پست‌های شما، برای شما درخواست فالو بفرستند.

درخواست‌های فالو در قسمت Activity  نشان داده می‌شوند  که می‌توانید در آن قبول یا ردشان کنید.

اگر کسی قبل از اینکه شما پست‌هایتان را خصوصی کنید شما را دنبال کرده باشد و شما نمی‌خواهید که او پست‌های شما را ببیند می‌توانید او را بلاک کنید.

اشخاص حتی اگر شما را دنبال نکنند می‌توانند به صورت مستقیم برای شما عکس و ویدیو بفرستند.

این بخش آموزش اینستاگرام در مواقعی واقعی که نیازه از دست مزاحمی راحت شویم بسیار کاربردی است.

برای بلاک کردن یک شخص:

بر روی نام کاربری او زده تا به بروفایلش بروید

بر روی علامت سه نقطه در بالای راست صفحه بزنید

بر روی Block بزنید

برای لغو بلاک یک شخص:

مراحل ۱ و ۲ بالا را انجام دهید

بر روی Unblock بزنید

به اشخاص زمانی که بلاکشان میکنید اطلاع داده نمی‌شود.

بشتر در مورد بلاک کردن مردم بیاموزید.

آموزش اینستاگرام؛ بلاک و آنبلاک کردن در اینستاگرام

افرادی را که نمی خواهید پست های شما را ببینند می توانید از این قسمت بلاک کنید.

2. ایجاد پست در اینستاگرام و افزودن موقعیت های مکانی

ایجاد پست در اینستاگرام

2-1. پست عکس ها

به کاربردی ترین بخش آموزش اینستاگرام یعنی ارسال پست رسیدیم. برای بارگزاری یک تصویر و یا گرفتن یک تصویر جدید، ابتدا در انتهای صفحه بر روی علامت  کلیک کنید .

برای بارگزاری یک تصویر از گالری موبایل خود، بر روی قسمت گالری انتهای صفحه ضربه بزنید و تصویری را که قصد اشتراک گذاری آن را دارید انتخاب کنید.

برای گرفتن یک تصویر جدید، بر روی گزینه  ضربه بزنید. شما میتوانید به   جهت تعویض دوربین جلو و عقب و برای مطابق کردن با فلش دوربین بر روی گزینه   ضربه بزنید.

هنگامی که یک عکس را گرفته یا بارگزاری کرده اید، میتوانید قبل از پست کردن به آن اِفکت بدهید، روتوش کنید، یک عنوان اضافه کنید و موقعیت های مکانی خود را قبل از پست کردن بیافزایید. همچنین شما میتوانید یک ویدیو را پست کنید.

تنظیمات افکت برای تصویر

آموزش اینستاگرام: پس از بارگذاری تصویر شما می توانید به آن افکت بدهید.

نکته: شما نمیتوانید تصویر ها را از صفحه کامپیوتر خود گرفته و یا آپلود کنید.

شما میتوانید تا 10 عکس و ویدیو را انتخاب کنید و آنها را به عنوان یک پست در خبرمایه (feed) به اشتراک بگذارید.

انتخاب ده عکس و فیلم به صورت یکجا

شما می توانید 10 عکس و ویدیو را به صورت یکجا انتخاب و در یک پست قرار دهید.

1. به علامت ضربه بزنید، سپس به قسمت گالری در انتهای صفحه بروید.
2 . گزینه  را کلیک کنید.
3 . تا 10 تصویر و ویدیو را از گالری موبایل خود انتخاب کنید. برای تنظیم چگونگی برش هر عکس یا ویدیو بر روی آن کلیک کرده، سپس صفحه را جهت چگونگی قرارگیری آن در چهارچوب لمس کنید. به خاطر داشته باشید نوعی که شما انتخاب می کنید(مربع، تصویر چهره و یا منظره) بر تمام عکس ها یا ویدیو ها در پست شما تاثیر میگذارد. شما نمیتوانید گرایش های مختلف را برای هر عکس یا ویدیوانتخاب کنید. هنگامی که انجام دادید، به قسمت بعد در سمت راست بالای تصویر ضربه بزنید.

4. به قسمت فیلتر در انتهای صفحه جهت اعمال آن بر روی هر کدام از عکس ها و ویدیو هایی که انتخاب کرده اید ضربه بزنید، یا به یک عکس یا ویدیو جهت ویرایش آن و اعمال فیلتر به صورت جداگانه ضربه بزنید.
5 . جهت تغییر ترتیب عکس ها و ویدیو ها به یک عدد از آنها ضربه زده، نگه دارید و سپس به محلی دیگر بکشانید. جهت بردا شتن یک عکس یا ویدیو از پست خود، برروی یکی از آنها ضربه زده و نگه دارید و سپس به داخل   در قسمت بالای صفحه بکشانید. وقتی این کار را انجام دادید به قسمت بعدی در سمت راست بالای تصویر ضربه بزنید.

6. شما میتوانید یک موقعیت مکانی و عنوان به پست خود بیافزایید و شخصی را برای هر عکس به صورت مجزا تگ کنید. به قسمت Tag People ضربه زده و سپس برای یافتن عکسی که قصد تگ کردن شخصی بر روی آن را دارید ضربه بزنید.

7 . به قسمت اشتراک گذاری (Share) ضربه بزنید.

در خبرمایه (Feed) شما اولین عکس یا ویدیو از پست خود را با ردیفی از نقطه ها خواهید دید. مردم می توانند با یک ضربه سریع باقی عکس ها و ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده توسط شما را ببینند. شما اولین عکس یا ویدیو از پست خود را با شکل  در سمت راست بالای تصویر در پیج شخصی خود خواهید دید. در صفحه شخصی تان، شما می توانید به پست ضربه زده سپس به سرعت جهت بازدید باقی عکس ها و ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده ضربه بزنید.

آموزش اینستاگرام: در اینستاگرام چند عکس را با هم انتخاب کنید و در یک پست قرار دهید.

آموزش اینستاگرام: در اینستاگرام چند عکس را با هم انتخاب کنید و در یک پست قرار دهید.

بعد از آنکه شما یک پست با تعدادی عکس و ویدیو را به اشتراک گذاشتید، شما میتوانید عنوان، موقعیت مکانی و مخاطبین تگ شده بر روی پست خود را ویرایش کنید. چون شما قادر به دوباره مرتب کردن، ویرایش یا حذف قسمتی از پست به اشتراک گذاشته خود نیستید، میتوانید پست را حذف کنید. به خاطر داشته باشید که پست هایی که شامل چندین ویدیو هستند ممکن است زمان طولانی تری برای بارگزاری بگیرند. در این صورت از اتصالتان به یک اینترنت مطمئن اطمینان حاصل نمایید.

1. یک عکس یا ویدیو از گالری موبایل خود انتخاب کنید.
2 . به قسمتی که جمله ی نوشتن عنوان Wirte Caption  را دارد ضربه بزنید.
3 . عنوان خود را وارد کرده و به دکمه share در قسمت بالا سمت ضربه بزنید
به عکس های خود متن موردنظر را اضافه کنید.

یکی از سوالات پرتکرار که کاربران تازه کار دارند بحث ویرایش پست هاست که در این بخش آموزش اینستاگرام آن را تویضح داده ایم.

شما میتوانید یک عنوان به عکس یا ویدیویی که قبلا به اشتراک گذاشته اید بیافزایید، یا عنوانی را که در ابتدا گذاشته اید ویرایش یا حذف کنید. جهت افزودن، ویرایش یا حذف یک عنوان در اینستاگرام:
1 . به قسمت … در بالای عکس یا ویدیو خود ضربه بزنید.
2 . به قسمت ویرایش (Edit) ضربه بزنید.
3 . عنوان پست خود را اضافه، ویرایش و یا حذف کنید. سپس قسمت انجام شد (Done) را بزنید.

کپشن عکس های موجود در سایت خود را ویرایش یا حذف کنید.

آموزش اینستاگرام: کپشن عکس های موجود در سایت خود را ویرایش یا حذف کنید.

بعد از اینکه شما یک عکس جدید را گرفته و یا بارگزاری میکنید، میتوانید آن را کوچک کنید.
برای کوچک کردن یک عکس:

1 . به قسمت Edit > Adjust ضربه بزنید.
2 . صفحه را لمس کرده و جهت بزرگنمایی زوم کنید. سپس عکس را حرکت داده و تنظیم میکنید که چگونه مطابق قاب مناسب شود. از Grid برای ساخت قاب تصویر استفاده کنید.
3 . جهت لغو کردن به قسمت Cancel و یا جهت ذخیره سازی تغییر به قسمت Done ضربه بزنید.

عکس خود را کوچک کنید.

عکس خود را کوچک کنید.

کاربرانی که با سایز تصاویر مشکل دارند، این بخش آموزش اینستاگرام را با دقت مطالعه کنند:

وقتی که یک عکس را از دوربین داخل برنامه اینستاگرام می گیرید یا یک عکس را از گالری موبایل خود بارگزاری می کنید، میتوانید آن را با ابزار Adjust باریک کنید.
1 . به قسمت ویرایش (Edit) در انتهای صفحه ضربه بزنید.
2 . به قسمت Adjust ضربه زده سپس قسمت لغزنده (Slider) را جهت باریک کردن به سمت چپ یا راست حرکت دهید.
از قسمت Grid برای کمک به شما جهت ساخت قاب تصویر استفاده کنید.
3 . جهت لغو به قسمت Cancel و یا جهت ذخیره سازی تغییر به قسمت Done ضربه بزنید.

عکس های خود را ویرایش کنید.

آموزش اینستاگرام: عکس های خود را ویرایش کنید.

1. به قسمت ویرایش Edit در انتهای صفحه ضربه زده و سپس به Adjust  بروید.
2 . به قسمت  در سمت بالای راست صفحه جهت چرخاندن تصویر ضربه بزنید.
3. جهت لغو به قسمت Cancel و یا جهت ذخیره سازی تغییر به قسمت Done ضربه بزنید.

2-2. پست ویدیوها

برای بارگذاری یک ویدیو یا ضبط یک ویدیو  جدید ابتدا بر روی آیکن افزودن ویدیو به اینستاگرام در انتهای صفحه کلیک کنید:

  • جهت بارگذاری یک ویدیو از گالری موبایل خود بر قسمت library در انتهای صفحه کلیک کرده و ویدیویی را که قصد اشتراک گذاری آن را دارید را انتخاب کنید.
  • برای ضبط یک ویدیو بر قسمت video در انتهای صفحه ضربه بزنید. بر آیکن  جهت شروع ضبط ضربه زده و نگهدارید و انگشت خود را جهت متوقف کردن بالا ببرید. برای ضبط دوباره ویدیوها می توانید ضربه زده و نگهدارید. همچنین جهت تعویض بین دوربین ها روی آیکن  ضربه بزنید.

هنگامی که شما یک ویدیو را ضبط یا بارگذاری کرده اید می توانید قبل از به اشتراک گذاری به آن فیلتر، عنوان و موقعیت مکانی خود را بیافزایید.

مدت ویدیو شما می تواند بین 3 تا 60 ثانیه باشد. در صورتی که نیاز دارید ویدیو طولانی تری منتشر کنید از ابزار IGTV استفاده نمایید.

بر آیکن افزودن ویدیو به اینستاگرام در انتهای صفحه ضربه زده و سپس بر گزینه video ضربه بزنید. بر آیکن زیر  ضربه زده و نگهدارید. برای گرفتن برش های چندگانه از ویدیو خود، انگشت خود را از آیکن  پایین اورده تا متوقف شود. هنگامی که برای ضبط برش بعدی آماده بودید دوباره بر دکمه ضبط ضربه زده و نگهدارید.
جهت حذف برش قبلی وبدیوخود بر گزینه حذف delete و سبس تایید ضربه بزنید.
بخاطر داشته باشید که حداکثر طول یک ویدیو در پست های اینستاگرامی 60 ثانیه است.

این قسمت به شکل رایج فقط قابل استفاده بر روی سیستم IOS است.

شما می توانید یک ویدیو را با برش های چندگانه از گالری موبایل خود بارگذاری کنید. برای بارگذاری یک ویدیو با برش های چندگانه:

  1. بر آیکن افزودن ویدیو به اینستاگرام ضربه بزنید
  2. بر قسمت library ضربه زده و ویدیو هایی که قصد بارگذاری آنها را دارید را انتخاب کنید، آنگاه بر گزینه next ضربه بزنید.
  3. بر قسمت مرتب کردن ضربه زده و و بعد از آن بر آیکن کلید اضافه کردن ضربه بزنید.
  4. هر برش ویدیوی دیگری را که قصد افزودن آنرا داشتید را انتخاب کرده آنگاه بر روی گزینه Done ضربه بزنید.
  5. هنگامی که انجام دادید بر روی گزینه اشتراک گذاری Shift ضربه بزنید.
  6. شما می توانید جهت مرتب کردن یا دوباره سفارش دادن برش های ویدیو بر هر ویدیو ضربه بزنید.

بخاطر داشته باشید که شما می توانید قبل از به اشتراک گذاری به ویدیو خود افکت، فیلتر، عنوان و موقعیت مکانی خود را بیافزایید. اگر مایل باشید می توانید یک ویدیو با برش های چندگانه نیز ضبط کنید.

شایان ذکر است، ویدیو ها با برش های چندگانه نمی توانند بعنوان تصویر چهره یا منظره بارگذاری شوند.

در زیر یک ویدیو شما میتوانید یک شمارش از تعداد دفعاتی که بازدید شده است را ببینید. شمار بازدیدهای یک ویدیو برای تمام کسانی که پست را مشاهده می کنند قابل رویت است. به یاد داشته باشید که شما نمی توانید تعداد بازدید های ویدیو هایی را که بعنوان قسمتی از یک پست با عکس ها و ویدیوهای چندگانه به اشتراک گذاشته اید را ببینید.

شمار بازدیدهای یک ویدیو شامل حلقه های ویدیو نمی شود و یک بازدید زمانی شمارش می شود که یک ویدیو برای 3 ثانیه یا بیشتر مشاهده شده باشد.

بخاطر داشته باشید که شمار بازدیدها فقط زمانی بر روی ویدیوها نمایش داده خواهند شد که بعد از 19 نوامبر 2015 بارگذاری شده باشند

برای دیدن لایک های یک ویدیو ابتدا بر روی شمار بازدیدها در پایین ویدیو ضربه بزنید. در آنجا شما می توانید تعداد لایک های یک ویدیو و کسانی که آنرا لایک کرده اند را ببینید.

ممکن است قبل از نمایان شدن شمار بازدید های یک ویدیو مقداری زمان ببرد. اگر بازدید ها بر روی ویدیو شما نمایان نشدند بعدا آنرا بررسی کنید. به یاد داشته باشید که شما نمی توانید تعداد بازدید های ویدیوهایی را که بعنوان قسمتی از یک پست با عکس ها و ویدیوهای چندگانه به اشتراک گذاشته اید را ببینید.

همچنین بخاطر داشته باشید که شمار بازدید های یک ویدیو فقط شامل بازدی هایی از داخل برنامه اینستاگرام می شود و نه جاهایی دیگر مانند یک پست جاسازی شده و یا بر روی صفحه کامپیوتر.

اگر حساب شما بصورت خصوصی تنظیم شده باشد شما ممکن نیست تا زمانی که بازدید هایتان به تعداد مشخصی برسد شمار بازدید ها را ببینید.

شمار بازدید ها فقط بر روی ویدیوهایی نمایان خواهند شد که بعد از 19 نوامبر 2015 بارگذاری شده باشند.

2-3. اضافه کردن موقعیت جغرافیایی