اینستاگرام در آپدیتی جدید این قابلیت را در پیج‌های بیزنسی و کریتور قرار داد که صاحبان این حساب‌ها بتوانند بخشی تحت عنوان پرسش‌های متداول به پیج خود اضافه کنند تا کاربران هنگام ارسال پیام در دایرکت، این پرسش‌های متداول را ببینند و سریعا پاسخ خود را دریافت کنند؛ بدون اینکه صاحب پیج اقدام اضافه‌ای انجام دهد. این قابلیت برای همه پیج‌هایی که تعداد بالایی دایرکت دریافت می‌کنند بسیار مفید است و با استفاده از قابلیت FAQ اینستاگرام، می‌توانند سرعت پاسخگویی دایرکت خود را چندین برابر کنند.

 

 

همان طور که در تصویر بالا مشاهده کردید، سوالات متداول به کسانی که قصد دارند در دایرکت به شما پیام بدهند نشان داده می‌شود و کاربران در صورت کلیک بر روی هر یک از سوالات، بلافاصله پیامی که شما در جواب آن سوال تعریف کردید را دریافت خواهند کرد. مانند تصویر زیر:

 

 

نحوه فعالسازی سوالات متداول اینستاگرام یا FAQ اینستاگرام

برای فعالسازی این قابلیت ابتدا نیاز است که یک پیج بیزنسی یا کریتور داشته باشید. سپس برای فعالسازی قابلیت سوالات متداول، مراحل زیر را قدم به قدم اجرا کنید.

 

۱- ابتدا به تنظیمات اینستاگرام مراجعه کنید.

 

 

۲- سپس در این مرحله اگر پیج شما کریتور است، روی گزینه Creator کلیک کنید.

 

 

و اگر پیج شما بیزنسی است، روی گزینه Business کلیک کنید.

 

 

۳- سپس به بخش Frequently Asked Questions مراجعه کنید.

 

 

۴- وارد این بخش که شدید روی گزینه Set Up کلیک کنید.

 

 

۵- در مرحله بعد در کادر اول سوال متداول برای نمونه وارد کنید و در قسمت دوم، جواب آن را وارد کنید. و سپس روی تیک آبی گوشه بالای صفحه کلیک کنید.

 

 

۶-  مشاهده خواهید کرد که پس از تایید، این سوال و جواب به لیست سوالات متداول اضافه خواهد شد و از این به بعد کاربران در ابتدای شروع چت با شما این سوالات متداول را خواهند دید و می‌توانند روی آن‌ها کلیک کنند.

 

 

نکته بسیار مهم: قابلیت پاسخ خودکار فقط بر روی اکانت‌های کریتور فعال می‌باشد و پیج‌های بیزنسی فقط می‌توانند سوال متداول اضافه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.