اینستاگرام قابلیتی دارد که به شما اجاره می‌دهد تا برای دیدن محتوای پیجتان، محدودیت سنی قرار دهید و مشخص کنید که حداقال سن مشاهده محتوای پیج شما چند سال باشد و افراد با حداقال چه سنی بتوانند محتوای پیج شما را ببینند. به عنوان مثال اگر شما تنظیم کنید که فقط افراد بالای ۱۴ سال بتوانند محتوای پیج شما را ببینند، افراد زیر ۱۴ سال برای دیدن محتوای پیج شما، از طرف اینستاگرام خطا دریافت می‌کنند که به دلیل محدودیت سن، نمی‌توانند این پیج را مشاهده کنند. در ادامه این مقاله خواهیم دید که چطور می‌شود برای اکانت اینستاگرام خود، محدودیت سن ایجاد کنیم.

آموزش ایجاد محدودیت سن در پیج اینستاگرام

قبل از هر چیزی باید بدانید که ایجاد این محدودیت فقط برای پیج‌های حرفه‌ای اینستاگرام یعنی پیج‌های بیزنسی یا کریتور فعال می‌باشد.

برای ایجاد محدودیت سنی پیج اینستاگرام مراحل زیر را قدم به قدم دنبال کنید.

۱- به تنظیمات اینستاگرام مراجعه کنید.

 

 

۲- سپس اگر پیج اینستاگرام شما از نوع بیزنسی است وارد بخش Business شوید.

 

 

و اگر پیج شما کریتور است، روی گزینه Creator کلیک کنید.

 

 

۳- سپس روی گزینه Minimum age کلیک کنید.

 

 

۴- در گزینه اول شما می‌توانید بر اساس سن محدودیت دسترسی به پیج خود را ایجاد کنید و این محدودیت دسترسی برای افراد از همه کشورها اعمال می‌شود.

 

 

۵- برای این کار روی گزینه Add کلیک کنید و حداقال سن مجاز را بنویسید.

 

 

۶- برای ایجاد محدودیت سن بر اساس کشور روی گزینه دوم کلیک کنید و روی گزینه Add کلیک کنید و کشور موردنظر را انتخاب کنید.

 

 

۷- بعد از انتخاب کشور موردنظر، محدودیت سنی آن کشور را وارد کنید. مثلا طبق تصویر زیر، ما مشخص کردیم که افرادی می‌توانند محتوای پیج ما را ببینند که حداقال ۱۴ سال دارند ولی افرادی که از کشور افغانستان هستند، باید حداقال ۱۶ سال داشته باشند.

 

 

اینستاگرام چطور سن یا موقعیت مکانی افراد را تشخیص می دهد؟

هنگام ساخت حساب کاربری اینستاگرام از شما تاریخ تولدتان را می‌پرسد و از این طریق سن شما را متوجه می‌شود و از طریق آی پی (IP) که وارد اینستاگرام می‌شوید، موقعیت مکانی شما را تشخیص می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.