تبلیغات اینستاگرام چیست؟

تبلیغات اینستاگرام پست و استوری‌هایی هستند که در میان فید کاربرها ظاهر می‌شوند و معمولا با برچسب “Sponsored” نمایش داده می‌شوند.

 

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام معمولا در قالب پست‌های اسلایدی، ویدیو و عکس می‌باشد. همچنین دارای دکمه اقدام به عمل (Call to Action) هستند که شامل متن‌هایی مانند: “Shop Now” “Learn More” می‌باشد. که بسته به اهداف تبلیغات متفاوت می‌باشد.

انواع تبلیغات اینستاگرام

اینستاگرام انواع تبلیغات دیگری نیز دارد. که محبوب‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • استوری‌های تبلیغاتی
  • تبلیغات در اکسپلور
  • تبلیغات خرید

در ادامه راجع به هر نوع تبلیغ بیشتر توضیح خواهیم داد:

تبلیغات استوری

این نوع تبلیغات در بین استوری‌های کاربران به صورت استوری تمام صفحه ظاهر می‌شوند.

تبلیغات اسپانسری استوری

 

اقدام به عمل (CTA) موجود در تبلیغات استوری بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند تا با کشیدن صفحه به سمت بالا، به فروشگاه هدایت شوند یا اطلاعات بیشتر بدست بیاورند. همچنین این تبلیغات به شما امکان می‌دهد از تمام قابلیت‌های استوری اینستاگرام مانند افزودن افکت‌های ویدئویی، فیلترهای صورت و استکیرها برای جلب توجه مخاطبان خود استفاده کنید.

تبلیغات اکسپلور

اینستاگرام دارای یک بخشی به نام اکسپلور است که به افراد امکان می‌دهد محتواهای مرتبط با علایق خود را ببینند.

اما تبلیغات اکسپلور اینستاگرام به طور مستقیم در اکسپلور نمایش داده نمی‌شوند. این نوع تبلیغات در میان پست‌ها، بعد از اینکه کاربر روی محتوایی کلیک کرد و شروع به مشاهده آنها کرد، نمایش داده می‌شود.تبلیغات اسپانسری در اکسپلور

تبلیغات خرید

اینستاگرام همچنین به شما امکان می دهد پست‌های فروشگاه خود را به عنوان تبلیغ، تبلیغ کنید. کاربرانی که روی این تبلیغات ضربه می زنند به صفحه توضیحات محصول در اینستاگرام هدایت می شوند.

تبلیغات اسپانسری در اینستاگرام

مزایای تبلیغات اینستاگرام

در ساده‌ترین حالت ممکن، شما با استفاده از تبلیغات اینستاگرام خدمات و محصولات خود را به طیف گسترده‌ای از کاربران نشان می‌دهید. همچنین اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران با بیش از 40 میلیون کاربر روزانه نیز می‌باشد. و این را نیز در نظر بگیرید که تعامل مخاطبان در اینستاگرام 4 برابر بیشتر از سایر شبکه‌های اجتماعی می‌باشد و این مسئله بازدهی تبلیغ شما را چندین برابر می‌کند. طبق آخرین آمار، کاربران اینستاگرام تمایل بالایی نسبت به خرید کالایی که در اینستاگرام می‌بینند دارند.

هزینه تبلیغات اینستاگرام چقدر است؟

هزینه ثابتی برای تبلیغات اینستاگرام وجود ندارد و هزینه هر تبلیغ بسته به زمان تبلیغ، مخاطبین انتخاب شده، کشور و … متغیر می‌باشد. مثلا هزینه تبلیغات به افراد بزرگسال بیشتر از کودکان است. زیرا بزرگسالان جمعیت بیشتری در اینستاگرام دارند.

اجرای تبلیغات فید اینستاگرام هزینه بیشتری نسبت به سایر گزینه ها دارد. با این اوصاف، Ad Espresso گزارش داد که میانگین CPC (هزینه به ازای هر کلیک) برای تبلیغات به طور میانگین 1.20 دلار است.

نحوه ایجاد تبلیغات اینستاگرام

شما از دو روش می‌توانید تبلیغ در اینستگرام را انجام دهید:

1- از طریق دکمه Promotion تبلیغ خود را در اینستاگرام انجام دهید

2- یا از طریق Facebook Ad Manager تبلیغات خود را انجام دهید که پیشنهاد ما راه اول است که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

 

نحوه اجرای تبلیغات اینستاگرام در داخل برنامه

یکی از پست‌های خود را که بازخورد خوبی از سمت فالوورها داشته را انتخاب کنید. سپس در گوشه پایین سمت راست روی “Promotion” ضربه بزنید تا به عنوان تبلیغ اجرا شود. البته برای استفاده از این ویژگی باید حساب تجاری اینستاگرام داشته باشید.

instagram promotion