حتما برای شما هم پیش آمده است که خواسته باشید چند عکس را در یک پست اینستاگرام قرار دهید و فالوورهایتان بتوانند با ورق زدن، اسلایدهای مختلف را ببینند. در ادامه باهم برسی می‌کنیم که چطور می‌شود پست اسلایدی اینستاگرام ساخت.

پست کاروسل (carousel) یا اسلایدی چیست؟

کاروسل نوعی از پست اینستاگرام است که شما می‌توانید با انتشار یک پست، چند عکس یا ویدیو در آن پست قرار دهید تا فالوورهایتان با ورق زدن آن عکس‌ها یا ویدیوهایی که شما قرار دادید را ببینند. شما تا سقف 10 اسلاید می‌توانید برای هر پست کاروسل قرار دهید که می‌تواند شامل عکس یا ویدیو باشد. البته دقت کنید که اگر قصد انتشار ویدیو دارید، ویدیو شما در هر اسلاید باید حداکثر باید یک دقیقه باشد. به طور مثال حداکثر شما می‌توانید یک ویدیو 10 دقیقه‌ای را به 10 تا ویدیو 1 دقیقه‌ای تبدیل کنید و در قالب پست اسلایدی، منتشر کنید.

نحوه پست کاروسل در اینستاگرام

برای این کار همانند پست‌های معمولی، روی علامت + در نوار پایین اپلیکیشن اینستاگرام کلیک کنید.

 

 

سپس اسلاید اول پست چند اسلایدی خود را انتخاب کنید.

 

 

پس از انتخاب کردن اسلاید اول، روی علامت اسلاید که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک کنید و سپس اسلایدهای بعدی پست خود را انتخاب کنید و پس از اتمام روی فلش رو به جلو در بالای صفحه کلیک کنید.

 

 

این قسمت مشابه با انتشار یک پست عادی در اینستاگرام می‌باشد. کافیست کپشن و سایر اطلاعات پست را تکمیل کنید و پست را منتشر کنید.