قابلیت مخفی کردن لایک اینستاگرام در ماه May سال 2021 توسط اینستاگرام به صورت رسمی اعلام شد و نمایش تعداد لایک را بر عهده کاربرانش گذاشت تا هرکس پستی منتشر کرد، بتواند مشخص کند که تعداد لایک‌های پست به کاربر نمایش داده شود یا خیر. در این پست قابلیت جدید اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد و نحوه مخفی کردن تعداد لایک اینستاگرام را به صورت مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد.

آموزش مخفی کردن تعداد لایک اینستاگرام

برای مخفی کردن تعداد لایک اینستاگرام از دو روش می‌توانید اقدام کنید. روش اول برای پست‌هایی است که قصد انتشار آن را دارید و قبل از انتشار پست مشخص می‌کنید که تعداد لایک نمایش داده نشود؛ و روش دوم برای پست‌هایی است که قبلا منتشر کردید و حالا می‌خواهید تعداد لایک آن پست از دید کاربران مخفی بماند.

روش اول:

برای این کار ابتدا یک پست را برای انتشار آماده کنید و در مرحله‌ای که کپشن می‌نویسید توقف کنید. (مانند تصویر زیر). سپس روی گزینه Advanced Settings کلیک کنید.

 

 

با کلیک کردن بر روی گزینه Hide Like and View On this Post، تعداد بازدید و لایک را از دید کاربران مخفی خواهید کرد.

 

 

روش دوم:

برای مخفی کردن لایک پست‌هایی که قبلا منتشر کردید به پست مورد نظر مراجعه کنید. روی سه نقطه بالا گوشه‌ی پست کلیک کنید.

 

 

سپس روی گزینه Hide Like Counts کلیک کنید، تا تعداد لایک‌های آن پست را مخفی کنید.

 

 

نتیجه گیری

پس از جنجال‌های فراوان، اینستاگرام تصمیم گرفت که نمایش یا عدم نمایش تعداد لایک‌های پست را بر عهده منتشر کنندگان پست بگذارد تا هرکس بر اساس سلیقه و مخاطبان هدف خود فعالیت کند. هرچند که اگر بلاگر هستید، پیشنهاد ایران سوشال این است که تعداد لایک را مخفی نکنید؛ زیر باعث کاهش اعتماد عمومی به شما می‌شود.