احتمالا شما هم برای پست‌های اینستاگرام خود از هشتگ استفاده می‌کنید. اگر در پستی از هشتگ استفاده شود، در قسمت insight آن پست، بخشی تحت عنوان Hashtags نشان داده خواهد شد، که میزان بازدید پست شما از طریق هشتگ‌های به کار برده شده در آن پست را نشان می‌دهد. مانند تصویر زیر

 

 

یکی از نکات رشد در اینستاگرام، استفاده از هشتگ‌هایی هستند که برای پیج ما ورودی بیشتر بیاورند. پس برای ما خیلی مهم است که بدانیم در پست‌های گذشته چه هشتگ‌هایی بهترین عملکرد را داشته اند، تا بتوانیم در پست‌های آینده هم از آن‌ها استفاده کنیم و بازدهی بیشتری بگیریم.

نمایش ورودی پست اینستاگرام به تفکیک هشتگ ها

برای مشاهده میزان ورودی و بازدید پست شما از طریق هشتگ‌ها مراحل زیر را طی کنید: (دقت داشته باشید که نوع پیج شما باید یکی از حالات Business account یا Creator account باشد.)

مرحله اول: به پستی که می‌خواهید آما بازدید تفکیکی هشتگ آن را بررسی کنید مراجعه کنید و روی گزینه promotion کلیک کنید.

 

 

مرحله دوم: سپس روی گزینه اول یعنی More Profile Visits کلیک کنید.

 

 

مرحله سوم: در مرحله بعدی تغییری اعمال نکنید و فقط روی فلش رو به جلو کلیک کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

 

 

مرحله چهارم: در این مرحله نیز تغییری اعمال نکنید و فقط روی فلش رو به جلو کلیک کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

 

 

 

مرحله پنجم: حالا که به این مرحله رسیدید باید با تصویر زیر مواجه شوید. در این مرحله باید روی فلش رو به عقب کلیک کنید و تمامی مراحل رو بازگردید. سپس مرحله بعد را اجرا کنید.

 

 

مرحله ششم: وقتی تمامی مراحل را به عقب برگشتید، قبل از خارج شدن روی گزینه Save Draft کلیک کنید.

 

 

مرحله هفتم: حالا یکبار اپلیکیشن اینستاگرام را ببندید و مجدد باز کنید و به پست مورد نظر مراجعه کنید. مشاهده می‌کنید که دکمه Promotion به دکمه Complete Promotion تبدیل شده است. روی آن کلیک کنید و به انتهای آمار insight مراجعه کنید. بازدید پستتان به تفکیک هشتگ های به کار برده شده را خواهید دید.