حتما برای شما هم پیش آمده است که با رشد بیشتر پیج اینستاگرامتان، کامنت‌های اسپم و گاها توهین آمیز دریافت کنید و به علت بالا بودن تعداد این کامنت‌های نامربوط، نتوانید آن‌ها را مدیریت کنید و دیدگاه بدی نسبت به شما به وجود بیاید.

یکی از روش‌های مقابله با کامنت‌های اسپم و توهین آمیز در ابنستاگرام، فیلتر کردن آن‌ها به وسیله ابزاری که خود اینستاگرام ارائه می‌دهد است. شما می‌توانید کلمات ممنوعه را به لیستی اضافه کنید. اگر کامنتی دارای آن کلمات ممنوعه باشد، به طور خودکار توسط انستاگرام پاک می‌شود.

آموزش فیلتر کردن کامنت های اینستاگرام

مرحله اول: برای این کار ابتدا به تنظیمات اینستاگرام مراجعه کنید و روی گزینه Privacy کلیک کنید.

 

 

مرحله دوم: بعد از اینکه وارد منوی Privacy شدید، روی گزینه Comments کلیک کنید.

 

 

مرحله سوم:  بعد از اینکه وارد منوی Comments شدید با گزینه‌های فیلتر کامنت مواجه می‌شوید که در ادامه هر کدام را توضیح خواهیم داد.

 

 

Allow Comments From (1): از این گزینه می‌توانید مشخص کنید که چه کسانی می‌توانند زیر پست شما کامنت بگذارند.

Block Comments From (2): در این بخش می‌توانید دسترسی بعضی افراد را از کامنت گذاشتن محدود کنید و به اصطلاح آن‌ها صرفا از کامنت گذاشتن بلاک کنید. اگر افرادی که در این لیست وارد می‌کنید کامنت بگذارند، از دید دیگران مخفی خواهد بود و بقیه فالوورها نمی‌توانند کامنت آن شخص را ببینند.

Hide Offensive Comments (3): این گزینه بر اساس هوش مصنوعی اینستاگرام کار می‌کند و به طور خودکار هر کامنتی را که توهین آمیز یا اسپم تشخیص دهد پاک می‌کند.

Hide More Comments (4): این گزینه حساسیت هوش مصنوعی اینستاگرام را نسبت به کامنت‌های اسپم بیشتر می‌کند.

Manual Filter (5): در این بخش می‌توانید کلمات ممنوعه را به صورت دستی وارد کنید و اگر کامنتی دارای یکی از کلماتی که شما وارد کردید باشد، از پست حذف می‌شود.