Creator Account چیست؟

اینستاگرام در سال 2018 با هدف ارائه امکانات حرفه‌ای تر و ابزارهای بیشتر به هنرمندان، تولیدکنندگان محتوا و …، از نوع جدیدی از حساب کاربری به نام Creator Account رو نمایی کرد. این نوع از حساب کاربری تا حدودی مشابه Business Account می‌باشد اماتفاوت‌هایی نیز دارد که در ادامه باهم بررسی خواهیم کرد.

چطور اکانت اینستاگرام را به حالت Creator Account تبدیل کنیم؟

توجه داشته باشید که با تبدیل حساب کاربری خود به کریتور، پیج شما به حالت عمومی در می‌آید و نمی‌توانید آن را قفل یا خصوصی کنید. در ادامه آموزش ساخت حساب Creator اینستاگرام را خواهیم داشت:

برای این کار ابتدا به قسمت تنظیمات (Settings) اینستاگرام مراجعه کنید و به قسمت Account مراجعه کنید.

سپس در انتهای صفحه روی گزینه “Switch to Professional Account” کلیک کنید.

همانطور که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، در این بخش اینستاگرام توضیحات بیشتری راجع به حساب کاربری حرفه‌ای اینستاگرام می‌دهد که باید روی دکمه Continue کلیک کنید.

در قسمت بعدی باید حوزه فعالیت خودتان را انتخاب کنید

بعد از انتخاب حوزه فعالیت، اینستاگرام از شما می‌خواهد مشخص کنید که آیا حوزه کاریتان را در پروفایل شما نمایش بدهد را خیر که فعالسازی این بخش اجباری نیست. سپس روی دکمه Done کلیک کنید.

در این مرحله باید مشخص کنید که می‌خواهید حساب Business داشته باشید یا حساب Creator. روی گزینه Creator کلیک کنید و دکمه Next را بزنید.

تبریک! حساب Creator شما با موفقیت ساخته شد! در ادامه اینستاگرام پیشنهاداتی برای تکمیل پروفایل به شما می‌دهد که در ادامه بررسی خواهیم کرد. البته انجام دادن هیچکدام از آنها اجباری نیست و در صورت عدم تمایل با ضربه زدن روی علامت ضربدر بالا سمت راست صفحه می‌توانید این بخش را ببندید. با این کار پروسه تبدیل حساب کاربری شما لغو نمی‌شود و با خیال راحت این کار را انجام دهید.

Complete Your Profile (1): این قسمت از شما می‌خواهد تا برای اکانت خود نام و بایوگرافی بنویسید و به طور کلی، پروفایل اینستاگرام خود را کامل کنید.

Learn From Others (2): در این بخش اینستاگرام از شما می‌خواهد تا با فالو کردن افراد دیگر، فعالیت و تعامل خود را آغاز کنید.

Invite Friends (3): این بخش مربوط به دعوت از دوستانتان به استفاده از اینستاگرام و فالوکردن شما می‌باشد که می‌توانید از راه‌های مختلف، دوستانتان را به اینستاگرام دعوت کنید.

Share Photos and Videos (4): اینستاگرام در این بخش شما را به انتشار پست و استوری تشویق می‌کند.

Explore Professional Tools (5): از طریق این بخش می‌توانید به اینسایت اینستاگرام (Instagram Insight) یا همان آمار و ارقام پیج خود دسترسی داشته باشید و پیج خود را تحلیل کنید.

 

جمع‌بندی راهنمای حساب کریتور

در این مقاله به طور کامل حساب کریتور اینستاگرام را بررسی کردیم و آموزش ساخت Creator Account را به طور مرحله به مرحله باهم یادگرفتیم.