احتمالا برای شما هم پیش آمده است که خواسته باشید متن یک کامنت و یا کپشن یک پست را کپی کنید و جای دیگر از آن استفاده کنید. متاسفانه اینستاگرام قابلیت کپی کردن متن کامنت و کپشن را ندارد و از روش‌های دیگر باید اقدام کنید. در این مقاله دو روش برای کپی کردن کپشن و کامنت اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد.

روش های کپی کردن متن کامنت و کپشن در اینستاگرام

روش اول استفاده از وب‌سایت اینستاگرام است و روش دوم استفاده از برنامه‌ای برای گوشی‌های اندروید است که در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد.

استفاده از وب‌سایت اینستاگرام

برای این کار ابتدا به سایت instagram.com مراجعه کنید؛ سپس بر روی گزینه Login کلیک کنید و اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کنید و به پست مورد نظر مراجعه کنید.

 

کپی کردن متن اینستاگرام

 

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، کافیت متن موردنظرتان را انتخاب کنید و سپس آن را کپی کنید.

 

استفاده از برنامه برای کپی کردن متن های اینستاگرام

آسان‌ترین روش کپی کردن کامن و کپشن، استفاده از برنامه Universal Copy است که برای سیستم عامل اندروید می‌باشد و می‌توانید از گوگل پلی دانلود کنید. برای مشاهده برنامه در گوگل پلی کلیک کنید.

مرحله اول: ابتدا برنامه را نصب کنید و روی گزینه Active کلیک کنید.

 

مرحله دوم: نوار اعلانات بالای صفحه را به پایین بکشید و بر روی دکمه Universal Copy در بالای صفحه ضربه بزنید.

 

مرحله سوم: از شما خواسته می شود تا اجازه دهید این برنامه به تنظیمات گوشی شما جهت کپی کردن متن‌ها دسترسی داشته باشد.

برای این کار: بر روی گزینه Open Settings ضربه بزنید. اکنون شما به تنظیمات Accessibility (مکان‌های دسترسی) منتقل می‌شوید، جایی که باید برنامه Universal Copy را پیدا کرده و دسترسی را برای عملکرد صحیح برنامه فعال کنید.

 

مرحله چهارم: هنگامی که مجوزهای لازم را فعال کردید، به برنامه این اجازه را دادید که بتواند از هرجای اپلیکیشن‌ها متن‌ها را کپی کند.

 

مرحله پنجم: برنامه اینستاگرام را باز کنید و به پست موردنظر بروید. نوار اعلان بالای صفحه را به پایین بکشید و روی Universal Copy ضربه بزنید تا وارد حالت کپی شوید.

 

مرحله ششم: روی متنی که می خواهید کپی کنید کلیک کنید. سپس روی نماد مداد که در بالای صفحه ظاهر می شود، ضربه بزنید. حالا انگشت خود را بکشید تا قسمت مورد نظر خود را که می خواهید کپی کنید انتخاب کنید. روی دکمه Copy که در گوشه سمت راست صفحه قرار دارد ضربه بزنید.

 

مرحله هفتم: متن شما به طور خودکار در کلیپ بورد کپی می شود. برای استفاده بیشتر متن را در جایی دیگر مثل نوت پد یا دفترچه یادداشت گوشی خود ذخیره کنید.