اپلیکیشن اینستاگرام به صورت پیشفرض بر روی زبان انگلیسی تنظیم شده است. اما به دلیل استقبال گسترده فارسی زبانان از این شبکه اجتماعی و تعداد بالای کاربران ایرانی، انستاگرام تصمیم گرفت تا زبان فارسی را به صورت رسمی به اپلیکیشن و سایت خود اضافه کند تا افراد ایرانی و فارسی زبان بتوانند راحت‌تر از این شبکه اجتماعی استفاده کنند.

آموزش تغییر زبان اینستاگرام

برای تغییر زبان اپلیکیشن اینستاگرام به زبان فارسی یا هر زبان دیگری می‌توانید از طریق خود اپلیکیشن اینستاگرام اقدام کنید. برای این کار ابتدا به تنظیمات اینستاگرام مراجعه کرده.

 

 

سپس به بخش Account مراجعه کنید.

 

 

در این قسمت بر روی گزینه Language کلیک کنید.

 

 

از این قسمت زبان مورد نظر خود یعنی “فارسی” را انتخاب کنید.

 

 

با انتخاب زبان فارسی، پس از چند ثانیه برنامه مجدد باز می‌شود و خواهید دید که زبان برنامه اینستاگرام فارسی شده است.

 

تغییرات ظاهری اینستاگرام بعد از فارسی شدن

پس از اینکه زبان اینستاگرام را فارسی کنید، خواهید دید که جهت نمایش آیکون‌ها و سایر چیزها برای شما برعکس می‌شود که به این دلیل است که زبان انگلیسی از چپ به راست نوشته می‌شود و زبان فارسی از راست به چپ. بنابراین وقتی زبان اینستاگرام را فارسی می‌کنید، جهت نمایش  هم برای شما عوض می‌شود.

معایب فارسی کردن زبان اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام از ابتدا برای زبان انگلیسی طراحی شده است و بعضی از قسمت‌های آن با زبان فارسی در تداخل می‌باشد. مثلا هنگام استفاده از برچسب رای گیری (Poll Sticker) در استوری، نظر شما برعکس ثبت می‌شود و این مشکل به خاطر تفاوت نگارش زبان فارسی و انگلیسی می‌باشد. یکی دیگر از مشکلاتی که با فارسی کردن زبان اینستاگرام اتفاق می‌افتد ترجمه متن‌های انگلیسی می‌باشد که کلماتی مثل: اکسپلور، استوری و … به فارسی ترجمه می‌شوند و معنای فارسی آن‌ها شاید چندان رایج نباشد و به همین دلیل ممکن است بعضی کلمات برای شما نا آشنا باشد.

نحوه بازگرداندن زبان اینستاگرام از فارسی به انگلیسی

روال بازگردانی زبان اینستاگرام به فارسی همانند روال قبلی می‌باشد و کافیست به تنظیمات، قسمت زبان‌ها مراجعه کنید و از لیست زبان‌ها، زبان انگلیسی را انتخاب کنید.