مسیر:>>بررسی آپدیت اینستاگرام در خرداد ۹۷ / با ایموجی ها استوری خود را جذاب کنید!

بررسی آپدیت اینستاگرام در خرداد ۹۷ / با ایموجی ها استوری خود را جذاب کنید!

ایران سوشال: اینستاگرام در آپدیت خرداد ماه ۹۷ به ساده سازی صندوق پیام جهت سهولت کار و مدیریت بهتر پیام ها، ایجاد دکمه های جدید (CTA) جهت خدماتی از قبیل رزرو، تهیه بلیط، خرید از فروشگاه و قابلیت نظرسنجی در استوری با استفاده از ایموجی ها پرداخته است.

به گزارش آموزشگاه اینستاگرام ایران سوشال؛ نرم افزار اینستاگرام سعی دارد در همه‌ی موارد ابتدا به کاربر توجه داشته باشد و در برخی موارد این موضوع به این معناست که سعی دارد به بهبود تجربه کاربری و ارتقا قابلیت ها برای بازاریابی اینترنتی توجه کند. به طوری که کاربران بهتر بتوانند به مشتریان خود سرویس دهند.

در این راستا در آپدیت اینستاگرام در خرداد ماه برخی از ویژگی های جدید به این برنامه اضافه شده است. همچنین این آپدیت برخی ویژگی‌های جدید را در اختیار ما می‌گذارد که باعث تغییراتی در نحوه استفاده‌ی برخی شرکت ها و کاربران از این نرم افزار می‌شود، لذا بهتر است بدانیم این تغییرات چه کاربردی دارند و با نحوه‌ی استفاده از آن آشنا شویم.

برای آشنایی با این تغییرات کاربردی تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ساده سازی صندوق پستی

پاسخ دادن به پیام مشتری همواره یکی از کارهای خسته کننده در اینستاگرام است، خصوصا وقتی رگباری از دیدگاه‌‌ها برای استوری از طرف مشتری می آید و صندوق پستی را پر می‌کند. اینستاگرام سرانجام سعی کرد این مشکل را حل کند و صندوق ورودی جدیدی به صورت ساده شده و بهبود یافته ارائه کرد. این در حالی اتفاق افتاد که در نسخه قبلی اینستاگرام کار با آن دشوار بود. با استفاده از این بروز رسانی جدید، پیام ها به جای آنکه به بخش در انتظار ارسال شوند، مستقیما به صندوق ورودی وارد می‌شوند.

اینباکس اینستاگرام

در آپدیت خردادماه می توان پیام های مهم را ستاره دار کرد.

علاوه بر این اکنون می توانید پیامهایی را که می خواهید پیگیری کنید، ستاره دار و یا فیلتر کنید، این کار به شما اجازه می دهد اطمینان حاصل کنید که پیام هیچ کس بدون پاسخ رها نشده است. در هفته های بعد، اینستاگرام قصد دارد ویژگی جدید دیگری به نام پاسخ سریع را مورد آزمایش قرار دهد و به شما کمک کند تا به پیام های معمولی سریع‌تر بتوانید پاسخ بدهید و زمان کمتری جهت پاسخ دهی به پیام‌ها صرف کنید.  این بروز رسانی بزرگ برای شما و تیم کاری‌تان (اگر تیم کاری دارید) در اینستاگرام کار را آسان تر می کند و راحت تر می‌توانید به انبوهی از پیام‌های درهم و برهم، سریع تر و موثر تر پاسخ دهید. این یک ویژگی برد-برد برای همه کاربران است.

اینباکس اینستاگرام

کار با صندوق پیام اینستاگرام ساده تر و مدیریت پیام های مشتریان بهتر شده است.

 گزینه های جدید برای دکمه CTA

علاوه بر تغییرات انجام شده در خصوص فرایند پیام رسانی، اینستاگرام همچنین راهکاری برای کاربران در نظر گرفته تا بتوانند محصولات و خدمات تجاری را راحت تر جستجو کرده و از آنها استفاده کنند.
در این راستا، ۴ نوع دکمه جدید (CTA) برای کاربران در نظر گرفته است:

  • رزرو کردن
  • دریافت بلیط
  • شروع سفارش
  • ذخیره کردن

این دکمه های جدید کاملا کاربردی هستند و تنها کاربردشان انتقال کاربر به وب‌سایت‌های تجاری نیست، بلکه در واقع برای شما این امکان را فراهم می‌کنند که قرار ملاقات های خود را فیکس کنید و یا از طریق اپلیکیشن، برنامه های خود را تنظیم کنید. این کار به لطف توانایی یکپارچه سازی با شرکای جدید قابل انجام است:

از دیدگاه کاربر، فرآیند اینطور به نظر می رسد:

CTA

دکمه های جدید برای خدمت رسانی به مشنریان طراحی شده است.

از دیدگاه بازاریاب، روشن است که اینستاگرام به طور فعال در زمینه‌ی ویژگی های جدید بهتر کار می کند تا وضعیت کسب و کار را آسانتر کند. این برنامه فرصت های بزرگی را در حوزه کسب و کار و صنعت در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا از آن استفاده کنند. در نهایت راهی برای تغییر رویکرد مشتریان است و آنها هم به راحتی در این مسیر حرکت می کنند و این تغییر را می پذیرند.

 امتیاز دهی به وسیله ی ایموجی‌ها

در آخرین آپدیت اینستاگرام، از طریق ایموجی‌ها، مشتریان کسب و کار شما محصولات تان و یا وقایع و رویدادهای شما را ارزیابی می‌کنند و امتیاز می‌دهند. هنوز به این قضیه اطمینان ندارید؟ ترسی به دل راه ندهید. با امتیازی که از ایموجی ها دریافت می ‌کنید می‌توانید وضعیت خودتان را متوجه شوید.

شما می‌توانید انواع جدیدی از استیکر برای استوری های خود انتخاب کنید و نظرسنجی راه بیندازید. این استیکرها در ردیف سوم برچسب‌های شما قرار دارد و درست در کنار برچسب نظرسنجی اصلی قابل مشاهده است. در مورد وضعیت بازار، حقایق اجتماعی، درگیر شدن در موضوعی و هر آنچه برای مخاطب جالب توجه است، سوال بپرسید و از کاربر بخواهید به سوال شما پاسخ بدهد. تعامل خود را با کاربر در استوری بالا ببرید. شما می توانید از رایج ترین ایموجی‌ها یا ایموجی‌های موجود استفاده کنید. می‌توایند پاسخ های کاربران را در زمان واقعی مشاهده کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز را به آنها ارائه دهید.

امیتیاز دهی از طریق ایموجی ها

از طریق ایموجی ها در استوری، از مشتریان در خصوص خدمات و محصولات خود نظرسنجی کنید.

پست های جذاب اینستاگرامی می توانند وارد تبلیغات شوند

صادقانه می گویم که این ویژگی یکی از مشخصه‌هایی ست که انتظارش را می‌کشیدم و امیدوار بودم زودتر فعال شود و واقعا هیجان زده هستم. در حال حاضر (و یا به زودی)، می توانید پست اینستاگرام خود را به آگهی تبلیغاتی تبدیل کنید. این موضوع در مورد پست‌های فیس بوک قبل از انتشار قابل انجام بود. این کار را می توان از طریق ویرایشگر یا مدیریت آگهی ها انجام داد.

خبر خوب دیگر: همه قابلیت‌های ارتباط اجتماعی مانند لایک، نظرات و دیگر مواردی که در طول یک رقابت ایجاد می‌شود، به صورت دائمی می‌تواند در پست اصلی باقی بماند. این موضوع روشی عالی برای ایجاد تعامل بیشتر است و تاثیر بیشتری روی تعامل طولانی مدت شما با دیگران می‌گذارد. این بیشتر دیده شدن پست ها به افزایش فالوور اینستاگرام پیج شما هم کمک چشمگیری می کنید. اگر هنوز این ویژگی برای شما فعال نیست، به زودی دریافت خواهید کرد و به نظر می رسد ظرف چند هفته آینده به همه کاربران در سراسر جهان برسد.

ویژگی جدید خاموش کردن (Muting)‌ در راه است :

نظر شما را نمی دانم، اما من شخصا دوست دارم که بتوانم افرادی را در فیس بوک آنفالو (unfollow) کنم بدون اینکه نیازی به unfriend کردن وجود داشته باشد. در مورد همه همکارانم نیز محدودیت‌هایی دارم و با اینکه ملاحظات شدید سیاسی برای فید صفحه کاربری ام ندارم ولی دوست ندارم برخی افراد را فالو کنم و در فید من حضور داشته باشند. در حال حاضر کاربران با شرایط مشابهی در اینستاگرام مواجه هستند.

mute کردن در اینستاگرام

در نسخه های بعدی اینستاگرام، قابلیت بی صدا کردن صفحه هایی که از حوصله شما خارج است، اضافه خواهد شد.

اینستاگرام اعلام کرده است که ویژگی های میوت کردن را ظرف چند ماه آینده در بروز رسانی دیگری در اختیار کاربران قرار می‌ دهد. با این ویژگی امکان unsubscribe کردن بدون نیاز به unfollow کردن قابل انجام است. بعید است که صفحات تجاری اینستاگرام نگرانی در این مورد داشته باشند؛ اگر کاربران محتوای شما را دوست نداشته باشند، فقط شما را unfollow می کنند و هیچ پیامد شخصی خاصی برای انجام این کار وجود ندارد. با این حال، مطمئن شوید که بازی در دست شماست و با محتوایی که به واسطه آن با کاربر در تعامل هستید، مانع استفاده از این کلید شوید!

سخن آخر

اینستاگرام به عنوان پلتفرمی پویا، تعاملی و در حال پیشرفت در نظر گرفته می‌شود و من فکر می کنم که به روز رسانی های خرداد ماه ما را به سمت جلو حرکت می‌دهد. کاربران هم اکنون می توانند از طریق برنامه و به جای برقراری تماس تلفنی، وقت آرایشگاه بگیرند و اگر بخواهند پیام ارسال کنند، برای آن سالن هم این کار راحت تر خواهد بود. ویژگیهای جدید میوت کردن و نظرسنجی های تعاملی خیلی بیشتر از قبل در اختیار ما قرار گرفته است و تجربه بهتری برای کاربر از کار با این برنامه ایجاد می‌کند و همچنین ارزش این نرم افزار را برای بازاریابان هم بیشتر می کند.

شما در مورد به روز رسانی ماه می اینستاگرم چه نظری دارید؟ در مورد کدامیک از ویژگی‌ها بیشتر هیجان زده شده اید؟ آیا تاکنون از یکی از ویژگی های جدید استفاده کرده اید؟ افکار، نظرات و اطلاعات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

۱۳۹۷-۵-۱۷ ۱۲:۴۱:۴۷ +۰۴:۳۰۵ ام تیر, ۱۳۹۷|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید