ایران سوشال: اینستاگرام در آپدیت آوریل 2018 قابلیت اضافه کردن هشتگ و لینک های دیگر پیج ها را به بیوگرافی پیج اضافه کرده است/ پلتفرم API تغییر کرده و فوکوس پرتره اضافه شده است/ اینستا همچنین در حال آماده سازی تگ نام و قابلیت ذخیره سازی اطلاعات پیج برای ادمین است.

به گزارش آموزشگاه اینستاگرام ایران سوشال؛ اگر تغییرات رسانه های اجتماعی را دنبال می‌کنید، احتمالا درباره به روز رسانی های اخیر فیس بوک مطالبی شنیده اید. فیس بوک این روزها بسیار بحث برانگیز شده و بسیار مشتاقیم تا ببینیم این پلتفرم چگونه مسیرها را برای کاربران و تبلیغ کنندگان آسان می کند. اما با اینکه فیس بوک ممکن است همه توجه‌ها را به خودش جلب کرده باشد، ولی به روز رسانی واقعا هیجان انگیزی در اینستاگرام اتفاق افتاده که کاربر را مجبور می‌کند این شبکه اجتماعی را دنبال کند.

در نسخه به روز رسانی ماه آوریل اینستاگرام، ویژگی های جدیدی مانند اضافه شدن هشتگ ها به نمایه و حالت های پرتره جدید به این برنامه اضافه شده است. همچنین نگاهی به موضوع نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی و اطلاعات و تاثیر آن در اینستاگرام خواهیم داشت.

برای شروع آماده هستید؟

به مشخصات خود هشتگ اضافه کنید

این به روز رسانی جزو علاقمندی‌های من است و به همین دلیل آن را برای اولین بار خودم در فهرست آورده و آنرا مطرح می‌کنم. با این ویژگی جالب اکنون می توانید در اینستاگرام در نمایه کسب و کار خود هشتگ اضافه کنید.

افزودن هشتگ به مشخصات (بیوگرافی) صفحه اینستاگرام

از این پس در قسمت بیوگرافی هنگام تایپ کردن # به همراه متن، یک لینک زنده به پروفایل شما اضافه می شود. با کلیک کردن بر روی آن، بازدیدکنندگان می توانند به سایر پروفایل ها دسترسی پیدا کنند یا پست های دیگری با همان هشتگ را مشاهده کنند. این یک راه عالی برای تبلیغ هشتگ برند شماست!

حالا کاربران راهکار جدید و عالی برای بررسی به محصولات تان در اختیار دارند. آنها با کلیک کردن نه تنها می‌توانند آنچه که شما ارسال می کنید را مشاهده کنند، بلکه تمامی محتوایی کل کاربران در شبکه های اجتماعی با هشتگ شما ارسال کرده اند را هم مشاهده خواهند کرد.

برای اضافه کردن هشتگ به پروفایل تان، روی ویرایش نمایه کلیک کرده و در قسمت بیوگرافی # را تایپ کنید. سپس می‌توانید هشتگ خاص خود را جستجو کرده و آن را انتخاب کنید. به همین راحتی هشتگ اضافه خواهد شد و البته برخلاف گذشته قابل کلیک است!

نمایش هشتگ های پیج اینستاگرام

همانطور که کری فلین، خبرنگار Mashable می گوید:

این حرکت، می‌تواند گام بعدی در زنده شدن مجدد هشتگ ‌ها باشد و راهی برای ایجاد جرقه ‌ای در حوزه های لذت بخش، عشق و جنگ ایجاد کند.

لینک پیج های دیگر را به صورت کلیک پذیر به بیوگرافی پیج خود اضافه کنید

شما هم اکنون می توانید لینک های قابل کلیک به پروفایل های دیگر خود را در بیوگرافی اضافه کنید. اگر یک شرکت همکار دارید که میخواهید آن شرکت را تبلیغ کنید، شانس انجام این کار به شما داده شده است. یا اگر مسابقه ای را میزبانی می کنید و در این حوزه بی وقفه نظراتی را دریافت می‌کنید، می توانید با پروفایل های دیگر حامیان خود نیز این مسابقه را به اشتراک بگذارید.

این ویژگی به شما فرصتی برای گسترش و ترویج کسب و کارهای دیگری می دهد که می خواهید در آن سرمایه گذاری کنید.

افزودن لینک دیگر پیج ها به بیوگرافی پیج اینستاگرام مان

آیا میخواهید یک لینک قابل کلیک به پروفایل دیگری در بیوگرافی تان اضافه کنید؟ فقط کافی است دستورالعمل افزودن هشتگ که بالاتر توضیح داده شد را این بار با @ اجرا کنید. یعنی در عوض هشتگ، کاراکتر “@” را تایپ کرده و نام کاربری مورد نظر را جستجو کنید.

به خاطر داشته باشید زمانی که شخص دیگری را در نمایه خود ذکر می کنید، آن فرد یک اعلان دریافت می کند و می تواند پیوند را از نمایه خود حذف کند.

حالت پرتره فوکوس جدید

اینستاگرام حالت جدید فوکوس پرتره را منتشر کرده است که با کمک آن مطمئن می شوید که سوژه عکس کاملا واضح افتاده، در حالی که پس زمینه کمی تار شده است.

این حالت شبیه آن چیزی است که بسیاری از عکاسان و ویرایشگران عکس در تصاویر خود برای فوکوس روی سوژه عکس انجام می دهند و در حال حاضر شما مجبور نیستید شخص دیگری را برای انجام این کار استخدام کنید.

فوکوس خودکار بر روی چهره برای عکاسی بهتر در اینستاگرام

این پتانسیل برای کمک به کسب و کارهای کوچک خیلی موثر است و به بهبود کیفیت تصاویر در اینستاگرام و استوری ها بدون ایجاد هیچ گونه هزینه اضافی و یا نیاز به آموزش دیدن کمک می کند.

اینستاگرام آماده انتشار تگ نام ( Nametags)‌ است

این ویژگی هنوز منتشر نشده است، اما احتمالا به زودی شاهد انتشار آن خواهیم بود. در این ویژگی اینستاگرام که مشابه کدهای QR اسنپ چت است، به کاربر اجازه می دهد تا تصاویر منحصر به فرد ایجاد کند و مخاطبان می توانند دوربین استوری اینستاگرام تصاویر را ببینند و شما را سریع فالو کنند.

آپدیت اینستاگرام: امکان جدید تگ نام (NameTag) در اینستاگرام

استفاده از این ویژگی برای برندها عالی است. برای مثال، قرار دادن تگ نام (nametags) و کدهای QR برای سایر شبکه های اجتماعی و یا حتی چاپ آن به عنوان یک پوستر و نصب آن در محل کسب و کار، فرصت بسیار خوبی است تا افراد بدون اینکه نیاز باشد، نام کاربری اینستاگرام شمل را در قسمت جستجو تایپ کنند، براحتی بتوانند شما را فالو کنند.

سهولت استفاده از هر چیزی همیشه یک مزیت محسوب می‌شود و این ویژگی افزایش فالوور اینستاگرام را ساده تر و راحت تر می کند.

اینستاگرام در حال توسعه ابزار انتقال داده است

سایت TechCrunch زمانی که متوجه شد که اینستاگرام در حال توسعه ابزار انتقال داده است، برخی اطلاعات خود را از اینستاگرام حذف کرد.

این صحبت چه مفهومی دارد ؟ خوشبختانه خیلی ساده است!

کاربران به زودی قادر خواهند بود از این ویژگی های جدید برای دانلود محتویاتی که در اینستاگرام آپلود کرده اند، از جمله عکس ها، فیلم ها و حتی پیام هایی که مبادله شده اند، استفاده کنند.

این امر تا حدودی (یا شاید عمدتا) ممکن است اتفاق بیفتد تا با قوانین حفظ حریم خصوصی GDPR مطابقت داشته باشد و مسایلی که برای فیس بوک پیش آمد رخ ندهد. این قانون، نیاز به قابلیت انتقال داده را توضیح می دهد و به کاربران اجازه می دهد تا در صورتی که قصد ترک شبکه اجتماعی مورد نظر را دارند، محتوای صفحه خودشان را دانلود کنند و مانع این شوند که این اطلاعات بعدا توسط سایت ‌های رقیب مورد استفاده قرار بگیرد.

ذخیره کردن اطلاعات صفحه اینستاگرام

در حال حاضر اینستاگرام هم برای کاربران و هم برای پروفایل های کسب و کار، قابلیت انتقال اطلاعات ضعیفی دارد. شما نمی توانید داده ها و تصاویر را ذخیره و حفظ کنید. شما نمی توانید تصاویری را که قبلا ارسال کرده اید دانلود کنید و … که برای آن ابزارهای جداگانه ای توسط دیگر شرکت ها طراحی شده و مورد استفاده کاربران قرار گرفته است.

البته هنوز به صورت دقیق نمی دانیم که چه ویژگی های دیگری هم همراه این ویژگی خواهد آمد ولی این احتمال وجود دارد که در نهایت اطلاعاتی مانند داده های فالوورها که برای بازاریابی مورد نیاز هستند از اینستاگرام قابل انتقال و دسترسی باشد.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد مقالات بعدی ما که معرفی آپدیت های بعدی می پردازد را حتما دنبال کنید.

خداحافظی با پلتفرم API اینستاگرام

حب تعداد بسیار کمی از خوانندگان ممکن است از این خبرغافلگیر شوند، زیرا همه ما می دانستیم که این اتفاق می افتد. اما هیچ کس آماده نبود!

مایک شروپفر، مدیر فناوری فیس بوک، در 4 آوریل اعلام کرد: اینستاگرام پس از خسارات 31 ژوئیه بخشی از API پلتفرم قدیمی خود را بلافاصله برای جبران خسارت تعطیل کرده است.

در ماه ژانویه گفته شده بود که این پلتفرم را تا اواسط تابستان خواهیم داشت، اما به روز رسانی های مربوط به حریم خصوصی وضعیت را تغییر داد و دسترسی به پلتفرم جدید به شدت محدود شد.

پلتفرم API اینستاگرام تغییر کرد

این پلتفرم همچنین به میزان قابل توجهی سرعت را کاهش می دهد. توسعه دهندگان می توانند اطلاعات را از API بیرون بکشند که این موضوع دسترسی به داده های کاربر را دشوار می کند. همان اتفاق و رسوایی که در کمبری آنالیتیکا اتفاق افتاد.

ابزارهای مربوط به دیگر شرکت ها که با استفاده از این API تولید شده بودند نیز با این تغییر، کار خود را خاتمه خواهند داد یا حداقل نیاز به تغییرات اساسی زیادی خواهند داشت، به هر روی این اتفاق اگر داده های کاربر را محافظت کند، این خبر می‌تواند خبر خوبی در دراز مدت باشد.

سخن آخر

اینستاگرام و فیس بوک شرکت های همکار هستند، بنابراین جای تعجب نیست که بتوانند ما را از ناامیدی نجات بدهند و تغییراتی در نحوه ایجاد بهتر اطلاعات و محافظت بهتر از اطلاعات کاربران ایجاد کنند.

در حالی که بازتولید API در برخی از کسب و کارها و ابزارهای شخص ثالث ممکن است خوشایند نباشد، اما اگر بتواند منجر به ایمنی بیشتر کاربران شود، در بلند مدت خوب خواهد بود.

خوشبختانه، این مجموعه از ویژگی های جدید و آنهایی که در حال آزمایش یا توسعه هستند، در کنار برخی ویژگی های قبلی منجر به بهبود اینستاگرام شده اند.

بسیاری از این ویژگی ها هم برای کاربران و هم برای بازاریابان مفید فایده بوده و آنها را تا حد زیادی هیجان زده می کند.

 

نظر شما چیست؟ کدامیک از بروز رسانی ‌های اینستاگرام شما را خوشحال تر کرده است؟ در مورد API چه فکر میکنید؟ افکار و سوالات خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید!