کاربران ربات های اینستاگرامی می توانند با رعایت اصولی خاص و پذیرش مسئولیت استفاده از ربات به استفاده از آن ادامه دهند.

به گزارش روابط عمومی ایران سوشال؛ پیروی اطلاعیه قبلی مبنی بر حساسیت اینستاگرام بر روی پیج هایی که از ربات استفاده می کنند، بدینوسیله به اطلاع مشتریان خود می رسانیم، طی بررسی های دقیق کارشناسان ما شرایط برای روشن کردن مجدد ربات های اینستاگرام فراهم شده است.

در هفته اخیر که به دقت فعالیت ربات های ایرانی و خارجی را زیر نظر داشتیم، هیچ گزارشی مبنی بر بسته شدن پیج های اینستاگرامی که از ربات ها استفاده می کنند و جریمه آنها دریافت نکرده ایم. ضمن اینکه پیج های محدودی که بسته شده بودند هم خیلی سریع و کمتر از 24 ساعت مجددا توسط اینستاگرام فعال شدند و هیچ اطلاعیه ای نیز اینستاگرام در خصوص تصمیمش برای جریمه کردن چنین پیج هایی رسما منتشر نکرده است. همچنین با توجه به آنکه این روزها ربات ها در جهان بسیار محبوب هستند و از یک میلیارد کاربر اینستاگرام ده ها میلیون از ربات ها استفاده می کنند، تقریبا بعید به نظر می رسد که اینستاگرام حاضر به از دست دادن این میزان قابل توجه از کاربران خود باشد. بر این اساس برداشت ما این است که ریسک جریمه شدن پیج های استفاده کننده از ربات کاهش یافته است.

شایان ذکر است؛ در تاریخ 16 بهمن ماه تعداد محدودی از پیج هایی که از ربات ها درجهان استفاده می کردند توسط اینستاگرام غیرفعال شدند. در پی این اتفاق در حالی که اکثر سرویس دهندگان سکوت کردند و هیچ واکنشی نشان ندادند، ایران سوشال برای دفع ریسک احتمالی خیلی سریع اطلاع رسانی کرد تا مشتریانش ربات های خود را تا مشخص شدن شرایط موقتا خاموش کنند.

حال چه باید کرد؟

همه ما می دانیم که استفاده از ربات ها شاید از نظر اینستاگرام چندان جالب نباشد اما برای کسب و کارها بسیار مفید و شیوه کارامدی برای تبلیغات ارزان و اثربخش است و نمی توان به راحتی از مزایای آن چشم پوشی کرد. با این حال ما به مشتریان خود که ریسک را می پذیرند و تمایل به ادامه استفاده از ربات و رشد سریع پیج خود دارند پیشنهاد می کنیم موارد زیر را ابتدا مدنظر بگیرند:

1. در بخش تنظیمات ربات سرعت فعالیت را روی گزینه کم تنظیم کنید.

سرعت فعالیت ربات اینستاگرام

2. در بخش تنظیمات در قسمت زمانبندی فعالیت تنظیم کنید که ربات به صورت غیرمنظم هر شب حداقل 5 ساعت و در طول روز هم 4 ساعت خاموش باشد تا عملکردش مشابه انسان باشد و یکنواخت و غیرطبیعی 24 ساعته کار نکند.

تنظیمات زمانبندی زمان فعالیت ربات

تنظیمات زمانبندی زمان فعالیت ربات

3. در زمان روشن بودن ربات کارهایی که به ربات سپردید (فالو، آنفالو، لایک و کامنت) را دستی انجام ندهید. هر زمان نیاز بود می توانید ربات را خاموش کرده و یک ساعت پس از پایان کار خود مجددا روشن کنید.

4. فقط و فقط از ربات و آن هم از همین ربات استفاده کنید. استفاده همزمان از چند ربات و یا برنامه هایی همچون آنفالویاب موجب حساس شدن اینستاگرام می شود.

5. از خرید فالوور فیک، لایک و… جدا خودداری کنید. نقطه مشترک پیج هایی که اخیرا توسط اینستا غیرفعال و سپس مجددا فعال شدند (به نحوی اخطار گرفتند) استفاده از فالوور فیک و تقلبی بود.

6. از خاموش و روشن کردن پیاپی ربات جدا خودداری کنید. این کار موجب افت و خیز شدید فعالیت های پیج شما شده و اینستاگرام را حساس می کند.

در پایان خاطرنشان می شود؛ ایران سوشال ضمن اینکه همواره در تلاش است تا ربات خارج از چارچوب فعالیت های روتین کاربران اینستاگرام (فالو، آنفالو، لایک، کامنت و دایرکت) فعالیتی نداشته باشند که تخلف محسوب شود و نحوه فعالیتش مشابه یک انسان باشد که اینستاگرام حساس نشود، اما این موضوع منحصر به ربات ایران سوشال نیست و شامل حال تمامی ربات های جهان می شود. از این رو ایران سوشال نمی تواند نسبت به سیاست ها و تصمیمات آتی اینستاگرام در خصوص استفاده کنندگان از ربات ها پاسخگو باشد و مسئولیت استفاده از ربات بر عهده مشتریان محترم خواهد بود.